Reklama
reklama

Dva muži v černém přepadli na dálnici D1 dodávku a vzali mobily za třicet milionů

O pomoc žádají kriminalisté veřejnost v případu loupežného přepadení. Pachatelé si z dodávky zastavené v prosinci loňského roku na dálnici D1 odnesli více než dva tisíce mobilních telefonů iPhone.

Na dálnici D1 na padesátém devátém kilometru ve směru na Bratislavu těsně před slovenskými hranicemi došlo 13. prosince loňského roku po osmnácté hodině k loupeži.  Jednu z dvojice dodávek Mercedes Benz Sprinter bílé barvy, které přepravovaly pro slovenského zákazníka z ústředního skladu mobilní telefony Apple iPhone 5S 16 GB, zastavila červenou zastavovací svítící tyčí dvojice mužů v černém oblečení.

„Řidič vozidla v domnění, že se jedná o policisty, zastavil. Dvojice mužů pak namísto předpokládané kontroly rozbila čelní sklo auta i skleněnou výplň dveří. Poté z auta vytáhla řidiče i jeho spolujezdkyni. Ty pak lupiči spoutali lepicími páskami a nasadili jim na hlavu kukly. Násilím se dostali do dodávky, která převážela dva tisíce šest set třicet mobilních telefonů,“ popsal loupež policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Připraveným otvorem v plotu pak do přistaveného auta lupiči odnášeli přepravované přístroje. Během několika minut stačili z auta odnést skoro všechny. V nákladovém prostoru jich zůstala necelá pětistovka. Majiteli telefonů tak způsobili škodu za nejméně třicet miliónů korun.

Kriminalisté uvítají na telefonním čísle 158 jakékoliv informace směřující k objasnění případu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře