Reklama
reklama

Dva muži v černém přepadli na dálnici D1 dodávku a vzali mobily za třicet milionů

O pomoc žádají kriminalisté veřejnost v případu loupežného přepadení. Pachatelé si z dodávky zastavené v prosinci loňského roku na dálnici D1 odnesli více než dva tisíce mobilních telefonů iPhone.

Na dálnici D1 na padesátém devátém kilometru ve směru na Bratislavu těsně před slovenskými hranicemi došlo 13. prosince loňského roku po osmnácté hodině k loupeži.  Jednu z dvojice dodávek Mercedes Benz Sprinter bílé barvy, které přepravovaly pro slovenského zákazníka z ústředního skladu mobilní telefony Apple iPhone 5S 16 GB, zastavila červenou zastavovací svítící tyčí dvojice mužů v černém oblečení.

„Řidič vozidla v domnění, že se jedná o policisty, zastavil. Dvojice mužů pak namísto předpokládané kontroly rozbila čelní sklo auta i skleněnou výplň dveří. Poté z auta vytáhla řidiče i jeho spolujezdkyni. Ty pak lupiči spoutali lepicími páskami a nasadili jim na hlavu kukly. Násilím se dostali do dodávky, která převážela dva tisíce šest set třicet mobilních telefonů,“ popsal loupež policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Připraveným otvorem v plotu pak do přistaveného auta lupiči odnášeli přepravované přístroje. Během několika minut stačili z auta odnést skoro všechny. V nákladovém prostoru jich zůstala necelá pětistovka. Majiteli telefonů tak způsobili škodu za nejméně třicet miliónů korun.

Kriminalisté uvítají na telefonním čísle 158 jakékoliv informace směřující k objasnění případu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře