Reklama
reklama

Dva muži v černém přepadli na dálnici D1 dodávku a vzali mobily za třicet milionů

O pomoc žádají kriminalisté veřejnost v případu loupežného přepadení. Pachatelé si z dodávky zastavené v prosinci loňského roku na dálnici D1 odnesli více než dva tisíce mobilních telefonů iPhone.

Na dálnici D1 na padesátém devátém kilometru ve směru na Bratislavu těsně před slovenskými hranicemi došlo 13. prosince loňského roku po osmnácté hodině k loupeži.  Jednu z dvojice dodávek Mercedes Benz Sprinter bílé barvy, které přepravovaly pro slovenského zákazníka z ústředního skladu mobilní telefony Apple iPhone 5S 16 GB, zastavila červenou zastavovací svítící tyčí dvojice mužů v černém oblečení.

„Řidič vozidla v domnění, že se jedná o policisty, zastavil. Dvojice mužů pak namísto předpokládané kontroly rozbila čelní sklo auta i skleněnou výplň dveří. Poté z auta vytáhla řidiče i jeho spolujezdkyni. Ty pak lupiči spoutali lepicími páskami a nasadili jim na hlavu kukly. Násilím se dostali do dodávky, která převážela dva tisíce šest set třicet mobilních telefonů,“ popsal loupež policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Připraveným otvorem v plotu pak do přistaveného auta lupiči odnášeli přepravované přístroje. Během několika minut stačili z auta odnést skoro všechny. V nákladovém prostoru jich zůstala necelá pětistovka. Majiteli telefonů tak způsobili škodu za nejméně třicet miliónů korun.

Kriminalisté uvítají na telefonním čísle 158 jakékoliv informace směřující k objasnění případu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře