Reklama
reklama

Důchodkyně z Komína přišla o šperky i peníze. Zloděje už policie chytila

Kriminalistům z Bystrce se v těchto dnech podařilo zadržet trojici mladíků, kteří jsou podezřelí z podvedení a okradení dvaasedmdesátileté ženy

Začátkem října navštívili seniorku v místě jejího bydliště v městské části Komín dva muži a představili se jako pracovníci společnosti, která zajišťuje dodávku elektřiny. Uvedli, že musí opravit chybu ve smlouvě a vetřeli se tak paní do bytu. Během jednání ji požádali o pití. Následně využili situace a seniorce odcizili zlatý náhrdelník a náušnice v hodnotě deset tisíc korun. Dvojice šperky ještě tentýž den zpeněžila a částku asi šest tisíc korun utratila.

O dva dny později navštívil ženu pod legendou kontroly spotřebičů třetí mladík. Postupně ještě při dalších návštěvách od ženy vylákal v různých částkách celkem padesát šest tisíc korun. Seniorka se obrátila na policii a věc oznámila. „Kriminalisté ihned přijali opatření a trojici zadrželi. Mladíci nyní čelí podezření z přečinů krádež, porušování domovní svobody a podvod, za které jim může hrozit několikaleté vězení,“ dodala k případu mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře