Reklama
reklama

Důchodkyně vydala muži 14 tisíc korun. Byl to podvodník

Používají osvědčenou metodu. Zazvoní u dveří důvěřivého důchodce, poví smyšlený příběh a odcházejí s tisíci nebo desítkami tisíc korun. Podvodníci, kteří se zaměřují především na důchodce, se vydávají za vzdálené příbuzné nebo za známé rodinných příslušníků.

Svými historkami útočí na city starších lidí a v některých případech se jim podaří připravit penzisty i o několik důchodů.

Podobně nešťastný případ zaznamenali brněnští strážníci v pondělí. Na tísňovou linku se obrátila důchodkyně, která cizímu muži u svého bytu předala čtrnáct tisíc korun. Nechala se totiž přesvědčit, že ho pro peníze posílá její dcera žijící v Praze.

Důchodkyně muže požádala o doklady až potom, co mu naspořenou hotovost vydala. Podvodník slíbil, že občanský průkaz přinese z auta, ale už se nevrátil. Případ strážníci předali státní policii.

Předloni se takto pokusil získat peníze i muž, který se vydával dokonce za vnuka jiné, jednasedmdesátileté ženy. Na údajný valentýnský dárek pro svou přítelkyni chtěl čtyřicet tisíc korun. Důchodkyně už se pro peníze vydala na poštu, vše si ale naštěstí včas rozmyslela.

Policie upozorňuje, aby si lidé vždy pečlivě ověřili všechny údaje. V případě pochybností mohou lidé využít tísňové linky 156 a 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře