Reklama
reklama

Důchodkyně vydala muži 14 tisíc korun. Byl to podvodník

Používají osvědčenou metodu. Zazvoní u dveří důvěřivého důchodce, poví smyšlený příběh a odcházejí s tisíci nebo desítkami tisíc korun. Podvodníci, kteří se zaměřují především na důchodce, se vydávají za vzdálené příbuzné nebo za známé rodinných příslušníků.

Svými historkami útočí na city starších lidí a v některých případech se jim podaří připravit penzisty i o několik důchodů.

Podobně nešťastný případ zaznamenali brněnští strážníci v pondělí. Na tísňovou linku se obrátila důchodkyně, která cizímu muži u svého bytu předala čtrnáct tisíc korun. Nechala se totiž přesvědčit, že ho pro peníze posílá její dcera žijící v Praze.

Důchodkyně muže požádala o doklady až potom, co mu naspořenou hotovost vydala. Podvodník slíbil, že občanský průkaz přinese z auta, ale už se nevrátil. Případ strážníci předali státní policii.

Předloni se takto pokusil získat peníze i muž, který se vydával dokonce za vnuka jiné, jednasedmdesátileté ženy. Na údajný valentýnský dárek pro svou přítelkyni chtěl čtyřicet tisíc korun. Důchodkyně už se pro peníze vydala na poštu, vše si ale naštěstí včas rozmyslela.

Policie upozorňuje, aby si lidé vždy pečlivě ověřili všechny údaje. V případě pochybností mohou lidé využít tísňové linky 156 a 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře