Reklama
reklama

Důchodkyně naletěly podvodníkovi, jedna mu peníze dala přímo u bankomatu

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařilo dopadnout jednačtyřicetiletého podvodníka, který okrádal starší ženy. Na svědomí má celkem čtyřiadvacet skutků v Brně a jeden v Blansku. Celkem důchodkyně okradl o téměř osmdesát tisíc korun.

Muž pracoval pro energetickou společnost a služby nabízel po domech. Při této příležitosti ovšem začal od konce října loňského roku, zejména od seniorek, vylákávat menší finanční částky pro vlastní potřebu, a to za nejrůznější úkony. V mnoha případech pak z bytu nepozorovaně odcizil ještě další finanční hotovost nebo šperky.

„Například letos v březnu se vnutil do bytu sedmdesátileté ženy s tím, že jí zařídí převod k jiné energetické společnosti. Využil vhodného okamžiku a odcizil jí zlaté řetízky a prsteny v hodnotě téměř padesát tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

V jiném případě obelstil sedmapadesátiletou ženu, které tvrdil, že kontroluje evidenci klientů. Za údajnou kontrolu po ženě požadoval poplatek přes šest set korun. Žena neměla hotovost, a tak šla s mužem k nedalekému bankomatu a částku mu uhradila.

Neúspěšný byl podvodník bohužel pouze v  jednom případě, kdy odešel s prázdnou od sedmasedmdesátileté ženy. Seniorka ho rázně odmítla vpustit do bytu a muži nedala ani žádné požadované peníze.

Muž je nyní ve vazbě stíhán za trestné činy porušování domovní svobody, krádež a podvod, za které mu může hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi.  

Podobný případ se ale stal v minulých dnech v Kuřimi, po podvodníkovi ale policisté stále pátrají. Muž se vloudil do bytu šestaosmdesátileté seniorky s nabídkou levné elektřiny a nestyděl se krást. Dokonale ji zabavil, aby mohl ze zásuvky ve spíži vzít devět tisíc korun v hotovosti. K tomu sebral i platební kartu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře