Reklama
reklama

Důchodkyně naletěly podvodníkovi, jedna mu peníze dala přímo u bankomatu

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařilo dopadnout jednačtyřicetiletého podvodníka, který okrádal starší ženy. Na svědomí má celkem čtyřiadvacet skutků v Brně a jeden v Blansku. Celkem důchodkyně okradl o téměř osmdesát tisíc korun.

Muž pracoval pro energetickou společnost a služby nabízel po domech. Při této příležitosti ovšem začal od konce října loňského roku, zejména od seniorek, vylákávat menší finanční částky pro vlastní potřebu, a to za nejrůznější úkony. V mnoha případech pak z bytu nepozorovaně odcizil ještě další finanční hotovost nebo šperky.

„Například letos v březnu se vnutil do bytu sedmdesátileté ženy s tím, že jí zařídí převod k jiné energetické společnosti. Využil vhodného okamžiku a odcizil jí zlaté řetízky a prsteny v hodnotě téměř padesát tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

V jiném případě obelstil sedmapadesátiletou ženu, které tvrdil, že kontroluje evidenci klientů. Za údajnou kontrolu po ženě požadoval poplatek přes šest set korun. Žena neměla hotovost, a tak šla s mužem k nedalekému bankomatu a částku mu uhradila.

Neúspěšný byl podvodník bohužel pouze v  jednom případě, kdy odešel s prázdnou od sedmasedmdesátileté ženy. Seniorka ho rázně odmítla vpustit do bytu a muži nedala ani žádné požadované peníze.

Muž je nyní ve vazbě stíhán za trestné činy porušování domovní svobody, krádež a podvod, za které mu může hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi.  

Podobný případ se ale stal v minulých dnech v Kuřimi, po podvodníkovi ale policisté stále pátrají. Muž se vloudil do bytu šestaosmdesátileté seniorky s nabídkou levné elektřiny a nestyděl se krást. Dokonale ji zabavil, aby mohl ze zásuvky ve spíži vzít devět tisíc korun v hotovosti. K tomu sebral i platební kartu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře