Reklama
reklama

Důchodkyně naletěly podvodníkovi, jedna mu peníze dala přímo u bankomatu

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařilo dopadnout jednačtyřicetiletého podvodníka, který okrádal starší ženy. Na svědomí má celkem čtyřiadvacet skutků v Brně a jeden v Blansku. Celkem důchodkyně okradl o téměř osmdesát tisíc korun.

Muž pracoval pro energetickou společnost a služby nabízel po domech. Při této příležitosti ovšem začal od konce října loňského roku, zejména od seniorek, vylákávat menší finanční částky pro vlastní potřebu, a to za nejrůznější úkony. V mnoha případech pak z bytu nepozorovaně odcizil ještě další finanční hotovost nebo šperky.

„Například letos v březnu se vnutil do bytu sedmdesátileté ženy s tím, že jí zařídí převod k jiné energetické společnosti. Využil vhodného okamžiku a odcizil jí zlaté řetízky a prsteny v hodnotě téměř padesát tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

V jiném případě obelstil sedmapadesátiletou ženu, které tvrdil, že kontroluje evidenci klientů. Za údajnou kontrolu po ženě požadoval poplatek přes šest set korun. Žena neměla hotovost, a tak šla s mužem k nedalekému bankomatu a částku mu uhradila.

Neúspěšný byl podvodník bohužel pouze v  jednom případě, kdy odešel s prázdnou od sedmasedmdesátileté ženy. Seniorka ho rázně odmítla vpustit do bytu a muži nedala ani žádné požadované peníze.

Muž je nyní ve vazbě stíhán za trestné činy porušování domovní svobody, krádež a podvod, za které mu může hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi.  

Podobný případ se ale stal v minulých dnech v Kuřimi, po podvodníkovi ale policisté stále pátrají. Muž se vloudil do bytu šestaosmdesátileté seniorky s nabídkou levné elektřiny a nestyděl se krást. Dokonale ji zabavil, aby mohl ze zásuvky ve spíži vzít devět tisíc korun v hotovosti. K tomu sebral i platební kartu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Komentáře