Reklama
reklama

Důchodce ukradl auto jeho majiteli před očima

Byla to scéna jako z akčního filmu. Řidič na chvíli vystoupil ze svého vozu a pak už jen sledoval, jak mu odstavené auto mizí před očima.

Včera před polednem zaparkoval svůj vůz u nábřeží na ulici U Stadionu v Břeclavi, kde prováděl spolu s dalšími kolegy stavební úpravy. Z auta si vzal nějaké věci a nechal klíče ve dveřích u spolujezdce. Vzhledem k tomu, že i s dalšími pracovníky postával poblíž, nenapadlo jej, že by do auta mohl někdo nasednout. A stalo se…

Majitel najednou uviděl, že se fiat rozjel a mizí směrem ke křižovatce u soudu. Spolu se svým přítelem se rozběhli a snažili se vozidlo dohonit. To se jim podařilo až ve chvíli, kdy zloděj musel zastavit za dalšími auty na červené. Oba na něj křičeli, aby z vozidla vystoupil, ale to se „novému majiteli“ evidentně nechtělo.

Na výběr ovšem šanci nedostal! Jeden z pronásledujících mužů rychle nasedl dozadu a přinutil řidiče zastavit. Zloděj tušil, že je zle, a tak se snažil z auta alespoň utéci. Rozběhl se směrem do centra města, ale daleko neutekl. Rozruch, který se v tu chvíli odehrál, vtáhl do děje i další kolemjdoucí. Ti utíkajícího muže zastavili a následně předali přijíždějící hlídce.

Překvapujícím zjištěním bylo, že se krádeže nedopustil žádný zkušený zloděj, ale 69letý důchodce, který procházel kolem auta, a to se mu velmi zalíbilo. Když zahlédl klíče ve dveřích, chopil se příležitosti a chtěl se s autem projet Břeclaví.

Podezřelý muž se teď bude zpovídat z neoprávněného užívání cizí věci. Majitel kromě nepříjemného zážitku bude muset vozidlo opravit. Při pronásledování totiž auto najelo na vysoký obrubník, který poškodil spodní práh.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře