Reklama
reklama

Důchodce neměl na účtu ani korunu, přesto nakoupil za více než dva miliony

Na svérázný způsob, jak si přilepšit k důchodu, přišel pětasedmdesátiletý muž z Břeclavska. Přestože věděl, že na svém bankovním účtu nemá žádné peníze, nezabránilo mu to v pořizování hned několika automobilů, počítače, nebo složení zálohy na pořízení nemovitosti. Svůj vlastní dům měl exekučně obstavený a exekuce se vztahovala i na jeho důchod. Aby měl kde složit hlavu, pomocí inzerátů se seznamoval a následně přistěhoval k nic netušícím dámám, které přesvědčoval o svém velmi dobrém finančním zajištění, o čemž měl svědčit i jeho vozový park.

Scénář důchodcova počínání byl vždy podobný:  s prodejcem uzavřel kupní smlouvu a s odůvodněním, že nemůže zaplatit v hotovosti, nabídl převést slíbenou částku převodem z účtu. Dokonce s prodejcem zašel vždy do banky, kde před ním do samoobslužného boxu vhodil příkaz k úhradě. Ten však banka kvůli absenci finančních prostředků na důchodcově účtu samozřejmě neproplatila, a ten musel zboží, které užíval, vrátit.

Po dobu pouhých několika dnů, než mu na nezaplacení prodávající přišli, si tak užil šoférování osmi vozidel, mezi kterými nechyběly značky BMW, Hyundai, Opel nebo Renault, které v několika případech po dobu užívání dokonce poškodil.

Stejným způsobem přišel k notebooku, který ovšem prodávajícímu už nevrátil. Příkaz k úhradě na částku více než sedmdesát tisíc korun vhodil do samoobslužného boxu také k úhradě zálohy na kupní cenu domu.

Důchodce padělal ještě téměř další dvě desítky příkazů k úhradě z cizích účtů – ty byly však už neaktivní, navíc u padělaných příkazů nesouhlasily podpisové vzory a banka proto ani tyto transakce neprovedla. Navíc po nějaké době na podezřelé transakce upozornila policii. Kriminalisté po několikaměsíčním pátrání pětasedmdesátiletého muže obvinila. Ten se tímto způsobem pokusil provést 33 příkazů k úhradě, kdy se celková škoda mohla vyšplhat až na více než 2 miliony 300 tisíc korun.

Vyšetřovatel jej obvinili ze zločinu podvodu, z části ve stadiu pokusu, a ze zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který hrozí obviněnému až osm let za mřížemi. Muž, který už má s majetkovou trestnou činností předchozí zkušenosti, je stíhaný na svobodě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře