Reklama
reklama

Důchodce neměl na účtu ani korunu, přesto nakoupil za více než dva miliony

Na svérázný způsob, jak si přilepšit k důchodu, přišel pětasedmdesátiletý muž z Břeclavska. Přestože věděl, že na svém bankovním účtu nemá žádné peníze, nezabránilo mu to v pořizování hned několika automobilů, počítače, nebo složení zálohy na pořízení nemovitosti. Svůj vlastní dům měl exekučně obstavený a exekuce se vztahovala i na jeho důchod. Aby měl kde složit hlavu, pomocí inzerátů se seznamoval a následně přistěhoval k nic netušícím dámám, které přesvědčoval o svém velmi dobrém finančním zajištění, o čemž měl svědčit i jeho vozový park.

Scénář důchodcova počínání byl vždy podobný:  s prodejcem uzavřel kupní smlouvu a s odůvodněním, že nemůže zaplatit v hotovosti, nabídl převést slíbenou částku převodem z účtu. Dokonce s prodejcem zašel vždy do banky, kde před ním do samoobslužného boxu vhodil příkaz k úhradě. Ten však banka kvůli absenci finančních prostředků na důchodcově účtu samozřejmě neproplatila, a ten musel zboží, které užíval, vrátit.

Po dobu pouhých několika dnů, než mu na nezaplacení prodávající přišli, si tak užil šoférování osmi vozidel, mezi kterými nechyběly značky BMW, Hyundai, Opel nebo Renault, které v několika případech po dobu užívání dokonce poškodil.

Stejným způsobem přišel k notebooku, který ovšem prodávajícímu už nevrátil. Příkaz k úhradě na částku více než sedmdesát tisíc korun vhodil do samoobslužného boxu také k úhradě zálohy na kupní cenu domu.

Důchodce padělal ještě téměř další dvě desítky příkazů k úhradě z cizích účtů – ty byly však už neaktivní, navíc u padělaných příkazů nesouhlasily podpisové vzory a banka proto ani tyto transakce neprovedla. Navíc po nějaké době na podezřelé transakce upozornila policii. Kriminalisté po několikaměsíčním pátrání pětasedmdesátiletého muže obvinila. Ten se tímto způsobem pokusil provést 33 příkazů k úhradě, kdy se celková škoda mohla vyšplhat až na více než 2 miliony 300 tisíc korun.

Vyšetřovatel jej obvinili ze zločinu podvodu, z části ve stadiu pokusu, a ze zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který hrozí obviněnému až osm let za mřížemi. Muž, který už má s majetkovou trestnou činností předchozí zkušenosti, je stíhaný na svobodě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře