Reklama
reklama

Drzost! Podomní prodejci energií roztrhali důchodkyni platné smlouvy

V jednom z panelových domů z brněnské Bystrci podomní prodejci velmi neodbytně nabízeli služby dodavatele energií. Zašli až tak daleko, že čtyřiasedmdesátileté paní roztrhali její původní a platné smlouvy. Ta pak z obav o své zdraví podepsala nové smlouvy, které jí prodejci předložili.

Důchodkyně, jež si stěžovala na tři mladíky ve věku mezi jednadvaceti a pětadvaceti lety, přivolala městské strážníky. Údajně se jí vnutili do bytu a deklarovali prý, že jí „udělají pořádek ve smlouvách“. Jeden z mladíků pak její původní smlouvy roztrhal s odůvodněním, že jsou neplatné a sepsal s ní smlouvu jinou.

 

"Hlídce důchodkyně vysvětlila, že nové dokumenty podepsala jen ze strachu. Mladíky strážníci v domě dopadli a zajistili, ti ovšem nesouhlasili, že se dopustili protiprávního jednání," uvedl k dalšímu případu vyvíjení nátlaku na seniory mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

 

Případ projedná přestupková komise. Strážníkům se ale podařilo v domě sehnat i ženu, která je ochotna o okolnostech návštěvy svědčit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře