Reklama
reklama

Drzost! Podomní prodejci energií roztrhali důchodkyni platné smlouvy

V jednom z panelových domů z brněnské Bystrci podomní prodejci velmi neodbytně nabízeli služby dodavatele energií. Zašli až tak daleko, že čtyřiasedmdesátileté paní roztrhali její původní a platné smlouvy. Ta pak z obav o své zdraví podepsala nové smlouvy, které jí prodejci předložili.

Důchodkyně, jež si stěžovala na tři mladíky ve věku mezi jednadvaceti a pětadvaceti lety, přivolala městské strážníky. Údajně se jí vnutili do bytu a deklarovali prý, že jí „udělají pořádek ve smlouvách“. Jeden z mladíků pak její původní smlouvy roztrhal s odůvodněním, že jsou neplatné a sepsal s ní smlouvu jinou.

 

"Hlídce důchodkyně vysvětlila, že nové dokumenty podepsala jen ze strachu. Mladíky strážníci v domě dopadli a zajistili, ti ovšem nesouhlasili, že se dopustili protiprávního jednání," uvedl k dalšímu případu vyvíjení nátlaku na seniory mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

 

Případ projedná přestupková komise. Strážníkům se ale podařilo v domě sehnat i ženu, která je ochotna o okolnostech návštěvy svědčit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře