Reklama
reklama

Do řeky na Brněnsku někdo naházel stovky kůží zvěře. Byli to pytláci?

Vodohospodáři našli v řece Jihlavě u Medlova na Brněnsku stovky kůží divoké zvěře. Kůže z jelenů, divočáků či srnců tam pravděpodobně vyhodili pytláci. Policie zjišťuje, komu patří a kdo je do vody naházel. Podobný případ se přitom na stejném místě stal v březnu už před třemi lety.

Odporný pohled se u řeky Jihlavy naskytl obyvatelům Medlova na Brněnsku. "Kůže se našly dopoledne. Jde o poměrně velké množství. Jde o znečištění toku, který jsme museli uklidit," uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. Zda může událost souviset s provozem nedaleké kafilérie, není jisté. Skutek nyní musí objasnit policie.

Podobný případ se stal naposledy v roce 2011, kdy na téměř shodném místě našli vodohospodáři 350 kůží spárkaté zvěře. Jejich majitel nebyl vypátrán. Úklid toku od toho odpadu a jeho dovoz do kafilérie stál tehdy několik desítek tisíc korun.

Pachatele však strážci zákona nenašli. Ani v nedaleké medlovské kafilerii podle policie neodmítli nikoho, kdo by tam chtěl takové množství kožešin nechat zlikvidovat a pak si to třeba kvůli vysokému poplatku rozmyslel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře