Reklama
reklama

Do řeky na Brněnsku někdo naházel stovky kůží zvěře. Byli to pytláci?

Vodohospodáři našli v řece Jihlavě u Medlova na Brněnsku stovky kůží divoké zvěře. Kůže z jelenů, divočáků či srnců tam pravděpodobně vyhodili pytláci. Policie zjišťuje, komu patří a kdo je do vody naházel. Podobný případ se přitom na stejném místě stal v březnu už před třemi lety.

Odporný pohled se u řeky Jihlavy naskytl obyvatelům Medlova na Brněnsku. "Kůže se našly dopoledne. Jde o poměrně velké množství. Jde o znečištění toku, který jsme museli uklidit," uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. Zda může událost souviset s provozem nedaleké kafilérie, není jisté. Skutek nyní musí objasnit policie.

Podobný případ se stal naposledy v roce 2011, kdy na téměř shodném místě našli vodohospodáři 350 kůží spárkaté zvěře. Jejich majitel nebyl vypátrán. Úklid toku od toho odpadu a jeho dovoz do kafilérie stál tehdy několik desítek tisíc korun.

Pachatele však strážci zákona nenašli. Ani v nedaleké medlovské kafilerii podle policie neodmítli nikoho, kdo by tam chtěl takové množství kožešin nechat zlikvidovat a pak si to třeba kvůli vysokému poplatku rozmyslel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře