Reklama
reklama

Dnes ráno policisté na Černovické ulici naháněli losa. Zvíře uspal až veterinář z vrtulníku

Dnes ráno  projíždějící řidiči hlásili z Černovické ulice pohyb velkého zvířete, pravděpodobně losa. Policisté z místa skutečně potvrdili výskyt losa a ihned tak začali připravovat jeho odchyt a zároveň eliminovat možnost vběhnutí zvířete do vozovky. 

Zvíře se skrylo policistům v nepřehledném poli se vzrostlou řepkou. Na souběžné komunikaci policisté pomocí přenosného dopravního značení snížili rychlost a zvíře společně se strážníky, hasiči a veterinárními záchranáři drželi mimo komunikace. Ani policisté na koních nedokázali losa díky nepřehlednému terénu obklíčit. Veterinář se tak ke své práci dostal až na palubě přivolaného policejního vrtulníku. Zvíře naštěstí na stroj ve vzduchu nijak nereagovalo, pilot se k němu obratným manévrem přiblížil a veterinář jej první ranou trefil.

Respekt budící zvíře po několika minutách po zásahu narkotizační puškou zkrotlo natolik, že jej odborníci mohli znehybnit a ošetřit mu drobná poranění. Dle odborníků poputuje do volné přírody, do Brna patrně zbloudilo ze své migrační trasy. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře