Reklama
reklama

Dnes ráno policisté na Černovické ulici naháněli losa. Zvíře uspal až veterinář z vrtulníku

Dnes ráno  projíždějící řidiči hlásili z Černovické ulice pohyb velkého zvířete, pravděpodobně losa. Policisté z místa skutečně potvrdili výskyt losa a ihned tak začali připravovat jeho odchyt a zároveň eliminovat možnost vběhnutí zvířete do vozovky. 

Zvíře se skrylo policistům v nepřehledném poli se vzrostlou řepkou. Na souběžné komunikaci policisté pomocí přenosného dopravního značení snížili rychlost a zvíře společně se strážníky, hasiči a veterinárními záchranáři drželi mimo komunikace. Ani policisté na koních nedokázali losa díky nepřehlednému terénu obklíčit. Veterinář se tak ke své práci dostal až na palubě přivolaného policejního vrtulníku. Zvíře naštěstí na stroj ve vzduchu nijak nereagovalo, pilot se k němu obratným manévrem přiblížil a veterinář jej první ranou trefil.

Respekt budící zvíře po několika minutách po zásahu narkotizační puškou zkrotlo natolik, že jej odborníci mohli znehybnit a ošetřit mu drobná poranění. Dle odborníků poputuje do volné přírody, do Brna patrně zbloudilo ze své migrační trasy. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře