Reklama
reklama

Dělník týden přespával na půdě cizího domu. Klíč získal, když dům opravoval

Velmi nepříjemné překvapení čekalo na padesátiletého muže, který se včera večer po několika dnech vrátil do svého rodinného domu v brněnských Řečkovicích. V domě už týden přespával zaměstnanec stavební firmy, který si nechal vyrobit klíč od dveří v době, kdy jako dělník v domě pracoval. Muže zadrželi strážníci.

Když majitel domu při návratu do Brna zasunul klíč do zámku od dveří svého obydlí, zjistil, že je zamčeno a z vnitřní strany je jiný, pootočený klíč. Zavolal tedy zámečníka a informoval městskou policii, protože se odůvodněně obával, že v domě někdo je.

To se potvrdilo, když se zámečníkovi podařilo dveře otevřít a hlídka se nahlas zeptala, jestli se uvnitř někdo nachází. „Z půdy se ozvala souhlasná odpověď a po schodech po důrazné výzvě sešel jednačtyřicetiletý muž, který strážníkům sdělil, že v domě už údajně týden přespává,“ uvedl k případu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Muž hlídce vysvětlil, že do domu se prý dostal s pomocí klíče, který si nechal sám vyrobit, když v předchozích dnech jako zaměstnanec stavební firmy pracoval na opravě nemovitosti. Strážníci ho proto zadrželi a předali státní policii pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře