Reklama
reklama

Dělník týden přespával na půdě cizího domu. Klíč získal, když dům opravoval

Velmi nepříjemné překvapení čekalo na padesátiletého muže, který se včera večer po několika dnech vrátil do svého rodinného domu v brněnských Řečkovicích. V domě už týden přespával zaměstnanec stavební firmy, který si nechal vyrobit klíč od dveří v době, kdy jako dělník v domě pracoval. Muže zadrželi strážníci.

Když majitel domu při návratu do Brna zasunul klíč do zámku od dveří svého obydlí, zjistil, že je zamčeno a z vnitřní strany je jiný, pootočený klíč. Zavolal tedy zámečníka a informoval městskou policii, protože se odůvodněně obával, že v domě někdo je.

To se potvrdilo, když se zámečníkovi podařilo dveře otevřít a hlídka se nahlas zeptala, jestli se uvnitř někdo nachází. „Z půdy se ozvala souhlasná odpověď a po schodech po důrazné výzvě sešel jednačtyřicetiletý muž, který strážníkům sdělil, že v domě už údajně týden přespává,“ uvedl k případu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Muž hlídce vysvětlil, že do domu se prý dostal s pomocí klíče, který si nechal sám vyrobit, když v předchozích dnech jako zaměstnanec stavební firmy pracoval na opravě nemovitosti. Strážníci ho proto zadrželi a předali státní policii pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře