Reklama
reklama

Dělník objevil na chalupě tajnou skrýš svého šéfa. Ukradl z ní milion

Z krádeže obvinila policie 47letého dělníka. O milion korun v různých měnách totiž připravil svého zaměstnavatele. Tím byl muž vlastnící menší strojírenskou firmu v Brně. Dělník si získal jeho přízeň natolik, že jej zaměstnavatel nechal, aby se staral o jeho chalupu u Rosic na Brněnsku. Dělník v ní objevil skrýš s penězi, kterou vybral.

Na první pohled spolehlivý a pracovitý sedmačtyřicetiletý dělník jedné z brněnských firem si získal skoro bezmeznou důvěru majitelů podniku. Ti jej často posílali pracovat na jejich chalupu do malé obce na Rosicku. Muž vedle toho, že stoprocentně plnil zadané úkoly, sekal dřevo nebo trávník, měl i dost času na to, aby se volně pohyboval po celé chalupě. Co náhoda nechtěla, našel i skrýš majitele, v níž měl odloženou nemalé peníze v různých měnách.

Hodně přes milión korun muž ukradl a ve firmě se už neobjevil. Majitel chalupy na krádež přišel náhodně až po několika týdnech. Podezřelý odchod pracovníka si s krádeží hned spojil. Podařilo se muže kontaktovat a ten dokonce dorazil do brněnského sídla firmy. V jeho batohu pak majitel našel část z odcizených peněz. V naději, že muž by mohl zbývající část peněz vrátit, se s ním dohodl na splácení peněz.

Když zloděj dohodu nedodržel, obrátil se majitel firmy na policisty. „Ti muže vypátrali za pomoci kolegů v Hanušovicích. Muž se ke krádeži přiznal. Zároveň prozradil, že více než čtyři sta tisíc korun bujaře prožil. Uplynulé dva měsíce totiž strávil v hernách, barech a bydlel v luxusních hotelích. Dopřál si i prý časté přízně žen,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek s tím, že muž je nyní stíhán pro krádež a hrozí mu čtyři roky ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře