Reklama
reklama

Dělník objevil na chalupě tajnou skrýš svého šéfa. Ukradl z ní milion

Z krádeže obvinila policie 47letého dělníka. O milion korun v různých měnách totiž připravil svého zaměstnavatele. Tím byl muž vlastnící menší strojírenskou firmu v Brně. Dělník si získal jeho přízeň natolik, že jej zaměstnavatel nechal, aby se staral o jeho chalupu u Rosic na Brněnsku. Dělník v ní objevil skrýš s penězi, kterou vybral.

Na první pohled spolehlivý a pracovitý sedmačtyřicetiletý dělník jedné z brněnských firem si získal skoro bezmeznou důvěru majitelů podniku. Ti jej často posílali pracovat na jejich chalupu do malé obce na Rosicku. Muž vedle toho, že stoprocentně plnil zadané úkoly, sekal dřevo nebo trávník, měl i dost času na to, aby se volně pohyboval po celé chalupě. Co náhoda nechtěla, našel i skrýš majitele, v níž měl odloženou nemalé peníze v různých měnách.

Hodně přes milión korun muž ukradl a ve firmě se už neobjevil. Majitel chalupy na krádež přišel náhodně až po několika týdnech. Podezřelý odchod pracovníka si s krádeží hned spojil. Podařilo se muže kontaktovat a ten dokonce dorazil do brněnského sídla firmy. V jeho batohu pak majitel našel část z odcizených peněz. V naději, že muž by mohl zbývající část peněz vrátit, se s ním dohodl na splácení peněz.

Když zloděj dohodu nedodržel, obrátil se majitel firmy na policisty. „Ti muže vypátrali za pomoci kolegů v Hanušovicích. Muž se ke krádeži přiznal. Zároveň prozradil, že více než čtyři sta tisíc korun bujaře prožil. Uplynulé dva měsíce totiž strávil v hernách, barech a bydlel v luxusních hotelích. Dopřál si i prý časté přízně žen,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek s tím, že muž je nyní stíhán pro krádež a hrozí mu čtyři roky ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře