Reklama
reklama

Dahlgren zůstává v Americe ve vazbě, o kauci se má jednat za týden

Američan Kevin Dahlgren, podezřelý ze čtyřnásobné vraždy v Brně, zůstává i po dnešním jednání amerického soudu ve vazbě. O případném propuštění na kauci se bude rozhodovat příští týden ve čtvrtek. Sdělil to mluvčí české diplomacie Karel Šrol.

"Nic se nerozhodlo, jen se načrtl další program. Příští čtvrtek se má rozhodovat, zda bude propuštěn na kauci. K tomu má jeho obhájce do úterka dodat argumenty, na které zareaguje prokurátor," řekl Šrol.  Agentura AP dříve uvedla, že americká prokuratura chce dosáhnout toho, aby dvacetiletý Američan zůstal ve vazbě do té doby, než z České republiky dorazí oficiální žádost o jeho vydání.

 

Kevin Peter Dahlgren žil nedaleko kalifornského města Sacramento v městě Roseville s rodiči. Wayne Dahlgren a Sondra Freiwald Dahlgren však nechtějí ani pro americká média nijak synův čin komentovat. Krátce se vyjádřil jen jeho příbuzný Robert Freiwald, který žije v Twain Harte. „Trochu o tom, co Kevin udělal vím. Něco ví i můj syn Kyle, ale ten se k tomu nebude chtít vyjádřit,“ uvedl muž.

 

Kevin Dahlgren v místní čtvrti Granite Bay před třemi lety absolvoval střední školu. "Je to pro nás absolutní šok," řekla reportérovi listu The Sacramento Bee sousedka Dahlgrenových Kathy Seymourová. "Nejde to dohromady s pověstí rodiny ani toho mladíka. Jsou to skvělí a slušní lidé. Je absolutně šokující byť jen připustit, že by něco takového bylo možné," uvedla.

 

Dahlgrenova matka má podle amerických novinářů české kořeny. Její rodiče emigrovali z Československa v roce 1949. U prarodičů v Československu ale museli nechat tehdy šestiletou dceru Ivanu. Matka Kevina Sondra se manželům narodila až v USA. Obě sestry a jejich rodiny se setkaly poprvé v roce 1968, kdy už Ivana měla dvě děti - jednou z nich byla i zavražděná Veronika. Kevin Dahlgren je tedy její bratranec. Rodiny se hodně sblížily až po revoluci, kdy se začaly pravidelně navštěvovat.

 
Policie, která zatím nechce případ konkrétně komentovat, dnes pouze uvedla, že Dahlgren opustil místo činu - tedy dům v Brně - Ivanovicích - ještě dřív, než k němu přijely záchranné složky. "Kriminalisté v tuto chvíli mají jednoznačně potvrzenou a důkazně podloženou informaci, že obviněný mladík opustil území naší republiky několik hodin před tím, než byly na místo činu přivolány složky záchranného systému. Kriminalisté se případu i nadále věnují s maximálním nasazením," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře