Reklama
reklama

Dahlgren zůstává v Americe ve vazbě, o kauci se má jednat za týden

Američan Kevin Dahlgren, podezřelý ze čtyřnásobné vraždy v Brně, zůstává i po dnešním jednání amerického soudu ve vazbě. O případném propuštění na kauci se bude rozhodovat příští týden ve čtvrtek. Sdělil to mluvčí české diplomacie Karel Šrol.

"Nic se nerozhodlo, jen se načrtl další program. Příští čtvrtek se má rozhodovat, zda bude propuštěn na kauci. K tomu má jeho obhájce do úterka dodat argumenty, na které zareaguje prokurátor," řekl Šrol.  Agentura AP dříve uvedla, že americká prokuratura chce dosáhnout toho, aby dvacetiletý Američan zůstal ve vazbě do té doby, než z České republiky dorazí oficiální žádost o jeho vydání.

 

Kevin Peter Dahlgren žil nedaleko kalifornského města Sacramento v městě Roseville s rodiči. Wayne Dahlgren a Sondra Freiwald Dahlgren však nechtějí ani pro americká média nijak synův čin komentovat. Krátce se vyjádřil jen jeho příbuzný Robert Freiwald, který žije v Twain Harte. „Trochu o tom, co Kevin udělal vím. Něco ví i můj syn Kyle, ale ten se k tomu nebude chtít vyjádřit,“ uvedl muž.

 

Kevin Dahlgren v místní čtvrti Granite Bay před třemi lety absolvoval střední školu. "Je to pro nás absolutní šok," řekla reportérovi listu The Sacramento Bee sousedka Dahlgrenových Kathy Seymourová. "Nejde to dohromady s pověstí rodiny ani toho mladíka. Jsou to skvělí a slušní lidé. Je absolutně šokující byť jen připustit, že by něco takového bylo možné," uvedla.

 

Dahlgrenova matka má podle amerických novinářů české kořeny. Její rodiče emigrovali z Československa v roce 1949. U prarodičů v Československu ale museli nechat tehdy šestiletou dceru Ivanu. Matka Kevina Sondra se manželům narodila až v USA. Obě sestry a jejich rodiny se setkaly poprvé v roce 1968, kdy už Ivana měla dvě děti - jednou z nich byla i zavražděná Veronika. Kevin Dahlgren je tedy její bratranec. Rodiny se hodně sblížily až po revoluci, kdy se začaly pravidelně navštěvovat.

 
Policie, která zatím nechce případ konkrétně komentovat, dnes pouze uvedla, že Dahlgren opustil místo činu - tedy dům v Brně - Ivanovicích - ještě dřív, než k němu přijely záchranné složky. "Kriminalisté v tuto chvíli mají jednoznačně potvrzenou a důkazně podloženou informaci, že obviněný mladík opustil území naší republiky několik hodin před tím, než byly na místo činu přivolány složky záchranného systému. Kriminalisté se případu i nadále věnují s maximálním nasazením," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře