Reklama
reklama

Dahlgren v den vraždy převzal poštu a vyhnal paní na úklid z domu

Získat dosud nezveřejněné detaily z vyšetřování případu vraždy čtyřčlenné rodiny v Brně-Ivanovicích, ze které je obviněn Američan Kevin Dahlgren, se podařilo zpravodaji České televize. Třicetistránkový dokument americké prokuratury zpochybňuje vše, s čím dosud vyrukovala Dahlgrenova obhajoba. Poprvé také přináší podrobný popis události tak, jak ho dostala od české policie.

Od americké prokuratury jsou už známé detaily z dění v domě v den vraždy, tedy ve středu 22. května. V 6:40 volala zavražděná žena do školy, v níž pracovala, že má silné bolesti hlavy a výjimečně nepřijde do práce. O osmdesát minut později byli dva členové rodiny pravděpodobně po smrti. Na jejich těle totiž čeští policisté našli hodinky, jejichž ručičky ukazovaly shodně osm hodin.
Co se dělo dál, policistům napověděly záznamy z bezpečnostních kamer. Krátce před devátou u dveří domu zazvonila pošťačka. Policii řekla, že dlouho nikdo neotevíral a až po značné době se ve dveřích objevil rozrušený Dahlgren.
V jedenáct se dveře do domu otevřely podruhé - to když dovnitř vešla paní na úklid. Domácnost chodila pravidelně uklízet vždy ve středu. Tentokrát ale stihla vejít jen do předsíně, kde se srazila s Dahlgrenem. Byla odeslána pryč, ať přijde jiný den. To uklízečka udělala, aniž by tušila, co se uvnitř odehrává. Okolo půl jedné se domů ze školy vrací nejmladší člen rodiny - David.
Kamery pak zachytily jen odchod Kevina Dahlgrena. Odjel do centra města, kde usedl do taxíku a nechal se odvézt na vídeňské letiště. Policie ho zadržela až po příletu do amerického Washingtonu. Od té doby je ve vazbě a čeká na rozhodnutí amerických soudů, zda bude vydán k trestnímu stíhání do České republiky.
Podle americké prokuratury jsou důkazy, které dodala česká policie, dostatečné pro Dahlgrenovo zatčení a neexistuje důvod, proč by měly USA zadržovat Dahlgrenovy osobní věci a DNA odebrané po příletu.
Čeští kriminalisté teď pečlivě připravují podklady k žádosti o Dahlgrenovo vydání. "Výslechy ještě nejsou u konce, je pravděpodobné, že vyslýcháni budou ještě další lidí," uvedla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.
"Žádost o vydání jsme ještě do USA neposlali, protože čekáme na kompletní důkazy a dokumenty od státního zastupitelství," řekla mluvčí ministerstva spravedlnosti Štěpánka Čechová. Čas má ministerstvo do poloviny července.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Komentáře