Reklama
reklama

Čtvrt roku vykrádali auta na jihu Moravy a na objednávku ujeli i s Velorexem

Více než čtvrt roku řádila na jihu Moravy povedená dvojice zlodějů. Třicetiletý muž a jeho o pět let starší komplic se, pokud bylo potřeba, dokázali pěkně činit. V jejich repertoáru byly krádeže automobilů a krádeže z automobilů. Vedlejším produktem pak byly krádeže v nemovitostech, především na benzínových pumpách. Oba mladíci způsobili poškozeným škodu a více než dva milióny korun.
Ukradené osobní auta sloužily zlodějům především při cestách za lupem. Jakmile je auto omrzelo nebo měli pocit, že jsou v něm už moc nápadní, vyměnili je. Samozřejmostí byla výměna registračních značek za kradené. Bez výrazného poškození dokázali ukrást VW Golf či Škodu Octavii první řady. Při domovních prohlídkách pak u nich byly zajištěny speciální prostředky na otevření a zprovoznění auta. Nepotřebné auto nechali odstavené kdekoliv.
 
Se vstupem do vytipovaného vozidla si zloději nedělali žádné zvláštní starosti. Jednoduše poničili některé z oken a z auta brali vše, co později jednoduše pod rukou prodali. Kradli především elektroniku, jako navigace, mobilní telefony, autorádia, často i střední panely s navigací a dalšími přístroji. Nepohrdli ani elektrickým nářadím a náčiním pro řemeslníky. Kriminalisté během vyšetřování zjistili, že během jediné noci dokázali v Blažovicích a okolí vykrást osm osobních automobilů. Vyšetřování prozradilo, že jen jednou ukadli jiný dopravní prostředek. Na konci dubna jím byl v Ořechově legendární Velorex. Kriminalisté se právem domnívají, že tak činili na zakázku. Vozidlo totiž obratem prodali. Policistům se ale veterána podařilo u nového majitele vypátrat a zajistit.
 
Krádeže na benzínkách či v obchodech měly prakticky stejný scénář jako vloupání do aut. Zloději jednoduše kamenem nebo třeba kusem betonu, poničili okno, tím se dostali dovnitř a odnesli cigarety, alkohol a další zboží. Během pár desítek vteřin byli pryč. V jednom z případů celkem nesmyslně odcizili před odchodem ve Znojmě košík s denním tiskem. Na benzínku ve Vyškově se po dvou dnech, kdy už majitel poničené okno a vybavení nechal opravit, vrátili a novu je poničili. Doplněné zboží bylo znovu zajímavou kořistí.
 
"Na konci dubna pak kriminalisté získali dostatek poznatků a informací, které vedly k vypátrání zlodějů. Oba pak zadrželi přímo při činu na zlodějské výpravě.
Zatím se podařilo oběma mužům prokázat šedesát případů se škodou více než dva milióny korun," uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.
 
Oba muži jsou nyní ve vazbě a jsou stíháni pro krádež, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Starší z dvojice pak navíc pro násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře