Reklama
reklama

Čtvrt roku vykrádali auta na jihu Moravy a na objednávku ujeli i s Velorexem

Více než čtvrt roku řádila na jihu Moravy povedená dvojice zlodějů. Třicetiletý muž a jeho o pět let starší komplic se, pokud bylo potřeba, dokázali pěkně činit. V jejich repertoáru byly krádeže automobilů a krádeže z automobilů. Vedlejším produktem pak byly krádeže v nemovitostech, především na benzínových pumpách. Oba mladíci způsobili poškozeným škodu a více než dva milióny korun.
Ukradené osobní auta sloužily zlodějům především při cestách za lupem. Jakmile je auto omrzelo nebo měli pocit, že jsou v něm už moc nápadní, vyměnili je. Samozřejmostí byla výměna registračních značek za kradené. Bez výrazného poškození dokázali ukrást VW Golf či Škodu Octavii první řady. Při domovních prohlídkách pak u nich byly zajištěny speciální prostředky na otevření a zprovoznění auta. Nepotřebné auto nechali odstavené kdekoliv.
 
Se vstupem do vytipovaného vozidla si zloději nedělali žádné zvláštní starosti. Jednoduše poničili některé z oken a z auta brali vše, co později jednoduše pod rukou prodali. Kradli především elektroniku, jako navigace, mobilní telefony, autorádia, často i střední panely s navigací a dalšími přístroji. Nepohrdli ani elektrickým nářadím a náčiním pro řemeslníky. Kriminalisté během vyšetřování zjistili, že během jediné noci dokázali v Blažovicích a okolí vykrást osm osobních automobilů. Vyšetřování prozradilo, že jen jednou ukadli jiný dopravní prostředek. Na konci dubna jím byl v Ořechově legendární Velorex. Kriminalisté se právem domnívají, že tak činili na zakázku. Vozidlo totiž obratem prodali. Policistům se ale veterána podařilo u nového majitele vypátrat a zajistit.
 
Krádeže na benzínkách či v obchodech měly prakticky stejný scénář jako vloupání do aut. Zloději jednoduše kamenem nebo třeba kusem betonu, poničili okno, tím se dostali dovnitř a odnesli cigarety, alkohol a další zboží. Během pár desítek vteřin byli pryč. V jednom z případů celkem nesmyslně odcizili před odchodem ve Znojmě košík s denním tiskem. Na benzínku ve Vyškově se po dvou dnech, kdy už majitel poničené okno a vybavení nechal opravit, vrátili a novu je poničili. Doplněné zboží bylo znovu zajímavou kořistí.
 
"Na konci dubna pak kriminalisté získali dostatek poznatků a informací, které vedly k vypátrání zlodějů. Oba pak zadrželi přímo při činu na zlodějské výpravě.
Zatím se podařilo oběma mužům prokázat šedesát případů se škodou více než dva milióny korun," uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.
 
Oba muži jsou nyní ve vazbě a jsou stíháni pro krádež, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Starší z dvojice pak navíc pro násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře