Reklama
reklama

Cizinec pobodal dva mladíky a chystal se vrátit domů, policii ale neutekl

Blesková práce se vyplatila minulou středu brněnským kriminalistům. Před barem na Šilingrově náměstí se dostalo do konfliktu několik mužů, kde hlavním aktérem byl cizinec, který se nebál vytáhnout i nůž. Díky záznamům z kamer ho policisté do druhého dne vypátrali.

„Pravděpodobný iniciátor střetu rozdal několik ran pěstí a hlavně dvěma mladíkům ve věku devatenácti a dvaceti let způsobil bodnořezná poranění v obličeji a třísle. Jedna z ran o milimetry minula oko,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Naštěstí útok neskončil velmi vážnými zraněními. „Kriminalisté zjistili, že by mělo jít o cizince a s fotkou z kamerových záznamů do pozdních večerních hodin obcházeli všechna místa, kde by se cizinci mohli zdržovat. Krátce po půlnoci už dostali poznatek, který se nakonec ukázal jako klíčový,“ upřesnil Šváb.

Třicetiletého muže odchytli ráno v hotelovém pokoji, když se chystal na cestu domů. K účasti na rvačce se však přiznal a pochlubil se, že nůž dostal od příbuzného jako dárek. Domů se tím pádem hned tak nevrátí, byl obviněn za těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví a za mřížemi může strávit až deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře