Reklama
reklama

Cizinec pobodal dva mladíky a chystal se vrátit domů, policii ale neutekl

Blesková práce se vyplatila minulou středu brněnským kriminalistům. Před barem na Šilingrově náměstí se dostalo do konfliktu několik mužů, kde hlavním aktérem byl cizinec, který se nebál vytáhnout i nůž. Díky záznamům z kamer ho policisté do druhého dne vypátrali.

„Pravděpodobný iniciátor střetu rozdal několik ran pěstí a hlavně dvěma mladíkům ve věku devatenácti a dvaceti let způsobil bodnořezná poranění v obličeji a třísle. Jedna z ran o milimetry minula oko,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Naštěstí útok neskončil velmi vážnými zraněními. „Kriminalisté zjistili, že by mělo jít o cizince a s fotkou z kamerových záznamů do pozdních večerních hodin obcházeli všechna místa, kde by se cizinci mohli zdržovat. Krátce po půlnoci už dostali poznatek, který se nakonec ukázal jako klíčový,“ upřesnil Šváb.

Třicetiletého muže odchytli ráno v hotelovém pokoji, když se chystal na cestu domů. K účasti na rvačce se však přiznal a pochlubil se, že nůž dostal od příbuzného jako dárek. Domů se tím pádem hned tak nevrátí, byl obviněn za těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví a za mřížemi může strávit až deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře