Reklama
reklama

Cizinec pobodal dva mladíky a chystal se vrátit domů, policii ale neutekl

Blesková práce se vyplatila minulou středu brněnským kriminalistům. Před barem na Šilingrově náměstí se dostalo do konfliktu několik mužů, kde hlavním aktérem byl cizinec, který se nebál vytáhnout i nůž. Díky záznamům z kamer ho policisté do druhého dne vypátrali.

„Pravděpodobný iniciátor střetu rozdal několik ran pěstí a hlavně dvěma mladíkům ve věku devatenácti a dvaceti let způsobil bodnořezná poranění v obličeji a třísle. Jedna z ran o milimetry minula oko,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Naštěstí útok neskončil velmi vážnými zraněními. „Kriminalisté zjistili, že by mělo jít o cizince a s fotkou z kamerových záznamů do pozdních večerních hodin obcházeli všechna místa, kde by se cizinci mohli zdržovat. Krátce po půlnoci už dostali poznatek, který se nakonec ukázal jako klíčový,“ upřesnil Šváb.

Třicetiletého muže odchytli ráno v hotelovém pokoji, když se chystal na cestu domů. K účasti na rvačce se však přiznal a pochlubil se, že nůž dostal od příbuzného jako dárek. Domů se tím pádem hned tak nevrátí, byl obviněn za těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví a za mřížemi může strávit až deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře