Reklama
reklama

Chtěl letět do Londýna. Odjel ale pouze do policejní cely

Svérázným způsobem se odvděčil firmě, která ho brigádně zaměstnávala, dvaatřicetiletý muž. Když podle své výpovědi nenašel v kanceláři majitele, rozhodl se odnést příruční pokladnu, kde bylo 117 tisíc korun.

Nic nedbal ani kamerového systému, který ho na ulici před firmou zachytil. Majiteli bezostyšně tvrdil, že o trezorku nic neví. Celou věc dostali na stůl královopolští kriminalisté, kteří muže následující den zadrželi. Vzápětí zjistili, že pachatel nezahálel. Zaplatil své dluhy v restauraci, koupil si nejnovější telefon, ve směnárně vyměnil peníze a pořídil si také letenku do Londýna. Klec spadla za pět minut dvanáct, když už byl na cestě na letiště. Místo letu do Anglie tak zamířil do policejní cely. Firmě policisté po nezbytných procesních úkonech mohli vrátit hotovost v hodnotě 70 tisíc korun. Ve zkráceném řízení byl muž, který už byl několikrát trestán, odsouzen k 18 měsícům odnětí svobody nepodmíněně. Soud mu rovněž uložil trest propadnutí věci (mobilní telefon) a povinnost nahradit poškozené společnosti zbylou škodu ve výši 46 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře