Reklama
reklama

Celníci našli na jižní Moravě sedmdesát tisíc litrů vína bez dokladů

Jihomoravští celníci a pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce při dvoutýdenní společné kontrolní akci zaměřené na ochranu trhu a spotřebitelů zajistili sedmdesát tisíc litrů vína. „Touto kontrolní akcí byl vystaven jasný signál dovozcům, výrobcům i spotřebitelům, že boj proti černému trhu s vínem je významnou prioritou,“ uvedl ministr zemědělství Marián Jurečka.

Společná kontrolní akce se uskutečnila v posledních dvou srpnových týdnech. Byla zaměřená na vnitrostátní a mezinárodní přepravu vína. Celníci při ní zajistili přes sedmdesát tisíc litrů vína, ke kterému přepravci nepředložili patřičné doklady. 

Kontroly probíhaly v blízkosti hraničních přechodů s Rakouskem a Slovenskem a vinařských lokalitách v Jihomoravském kraji. Stovka celníků prověřila u sedmi set cisteren, dodávek, nákladních automobilů i osobních vozidel doklady potřebné k přepravě vína v návaznosti na zákon o spotřebních daních.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odebrala vzorky vín pro laboratorní analýzu.  Odběry se zaměřily na zjištění přítomnosti syntetického glycerolu, náhradních sladidel, kyseliny citronové nebo prověření botanického původu lihu.

Díky kontrole také celníci zjistili existenci neregistrované provozovny v Hovoranech, do které zavážela víno společnost CE WINES s.r.o.

„Obdobné společné kontrolní akce, jejichž důležitou úlohou je mimo správy spotřebních daní i ochrana tuzemského trhu a spotřebitele, budou probíhat i nadále,“ uvedla mluvčí Celní správy Martina Kaňková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře