Reklama
reklama

Celníci našli na jižní Moravě sedmdesát tisíc litrů vína bez dokladů

Jihomoravští celníci a pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce při dvoutýdenní společné kontrolní akci zaměřené na ochranu trhu a spotřebitelů zajistili sedmdesát tisíc litrů vína. „Touto kontrolní akcí byl vystaven jasný signál dovozcům, výrobcům i spotřebitelům, že boj proti černému trhu s vínem je významnou prioritou,“ uvedl ministr zemědělství Marián Jurečka.

Společná kontrolní akce se uskutečnila v posledních dvou srpnových týdnech. Byla zaměřená na vnitrostátní a mezinárodní přepravu vína. Celníci při ní zajistili přes sedmdesát tisíc litrů vína, ke kterému přepravci nepředložili patřičné doklady. 

Kontroly probíhaly v blízkosti hraničních přechodů s Rakouskem a Slovenskem a vinařských lokalitách v Jihomoravském kraji. Stovka celníků prověřila u sedmi set cisteren, dodávek, nákladních automobilů i osobních vozidel doklady potřebné k přepravě vína v návaznosti na zákon o spotřebních daních.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odebrala vzorky vín pro laboratorní analýzu.  Odběry se zaměřily na zjištění přítomnosti syntetického glycerolu, náhradních sladidel, kyseliny citronové nebo prověření botanického původu lihu.

Díky kontrole také celníci zjistili existenci neregistrované provozovny v Hovoranech, do které zavážela víno společnost CE WINES s.r.o.

„Obdobné společné kontrolní akce, jejichž důležitou úlohou je mimo správy spotřebních daní i ochrana tuzemského trhu a spotřebitele, budou probíhat i nadále,“ uvedla mluvčí Celní správy Martina Kaňková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře