Reklama
reklama

Byla to „hodně blbá sranda“, uznala žena, která nahlásila svůj únos

Zbytečně vystrašila svého přítele a zbytečně zaměstnala policisty.  To se podařilo mladé ženě, která svému přítelovi poslala během dne několik SMS zpráv, že byla unesena. Policii, kterou muž zavolal, se nakonec omluvila.

V polovině září se obrátil na židenické policisty vyděšený dvaatřicetiletý muž, který nahlásil únos a vydírání své přítelkyně. Ta jej během dne zásobovala SMS zprávami o únosu a požadovaném výkupném deset tisíc korun.  V jednu chvíli přišla SMS, že je vše OK a vyděračům utekla do autobusu, vzápětí další dorazila zdrcující zpráva, že ji únosci znovu dostihli.

„Přes fakt, že chyběl motiv únosu a finanční hotovost, která byla doma přichystána na zaplacení složenek, nemohli strážci zákona situaci podcenit. Při rutinní prohlídce míst, kde by se žena s mobilem mohla nacházet, ji kriminalisté v parku skutečně objevili. A to v okamžiku, kdy seděla nikým neohrožována s mobilem v ruce na lavičce,“ popsal případ mluvčí policie Pavel Šváb.

Během jízdy na služebnu se žena přiznala, že peníze na složenky prohrála v automatech.  Když byl její druh na obvodním oddělení konfrontován s pravdou o výmyslu své přítelkyně, měl co dělat, aby se udržel na nohou. „I tak nakonec nedal souhlas s ženiným trestním stíháním, takže případ, který stál několik policistů značné úsilí a nemalé finanční prostředky, skončí odložením,“ dodal Šváb.

Žena nakonec své jednání omlouvala tím, že si nemyslela, že by to přítel mohl brát vážně.  Vše zhodnotila slovy: " Byla to hodně blbá sranda."

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře