Reklama
reklama

Byla to „hodně blbá sranda“, uznala žena, která nahlásila svůj únos

Zbytečně vystrašila svého přítele a zbytečně zaměstnala policisty.  To se podařilo mladé ženě, která svému přítelovi poslala během dne několik SMS zpráv, že byla unesena. Policii, kterou muž zavolal, se nakonec omluvila.

V polovině září se obrátil na židenické policisty vyděšený dvaatřicetiletý muž, který nahlásil únos a vydírání své přítelkyně. Ta jej během dne zásobovala SMS zprávami o únosu a požadovaném výkupném deset tisíc korun.  V jednu chvíli přišla SMS, že je vše OK a vyděračům utekla do autobusu, vzápětí další dorazila zdrcující zpráva, že ji únosci znovu dostihli.

„Přes fakt, že chyběl motiv únosu a finanční hotovost, která byla doma přichystána na zaplacení složenek, nemohli strážci zákona situaci podcenit. Při rutinní prohlídce míst, kde by se žena s mobilem mohla nacházet, ji kriminalisté v parku skutečně objevili. A to v okamžiku, kdy seděla nikým neohrožována s mobilem v ruce na lavičce,“ popsal případ mluvčí policie Pavel Šváb.

Během jízdy na služebnu se žena přiznala, že peníze na složenky prohrála v automatech.  Když byl její druh na obvodním oddělení konfrontován s pravdou o výmyslu své přítelkyně, měl co dělat, aby se udržel na nohou. „I tak nakonec nedal souhlas s ženiným trestním stíháním, takže případ, který stál několik policistů značné úsilí a nemalé finanční prostředky, skončí odložením,“ dodal Šváb.

Žena nakonec své jednání omlouvala tím, že si nemyslela, že by to přítel mohl brát vážně.  Vše zhodnotila slovy: " Byla to hodně blbá sranda."

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře