Reklama
reklama

Brutálně zbil barmanku půllitrem, pak utekl se šedesáti tisíci

Neuvěřitelný případ řeší brněnští kriminalisté v těchto dnech. V pátek dopoledne zamířil doposud neznámý muž do nonstop baru v ulici Čeňka Růžičky, tam nečekaně napadl barmanku a okradl ji.

Kolem desáté hodiny dopolední muž přišel do baru, posadil se na venkovní zahrádku, objednal si pivo a chvilku si v podniku obhlížel situaci. Po chvíli přišel za barmankou dovnitř a požádal ji o rozměnění dvoustovky. „V okamžiku, kdy se žena sehnula pro peníze, pachatel na ni prudce zaútočil. Narazil ji na stěnu a vhodil ji na zem do skladu. Sedmadvacetiletou ženu pak několikrát udeřil půllitrem do hlavy,“ popsala jihomoravská policejní mluvčí Andrea Straková.

Poté ukradl peněženku zvanou číšnický flek s hotovostí šedesát tisíc korun a odešel. Mladá barmanka skončila v nemocnici. Nebylo to však poprvé, kdy muž vkročil do baru. Navštívil jej již o dva dny dříve a z baru nepozorovaně také odcizil číšnický flek. V obou případech jeho jednání zaznamenaly bezpečnostní kamery.

Jedná se o muže ve středních letech, vysokého asi sto osmdesát centimetrů. Má delší, spíše světlejší vlasy a celkově působil zanedbanějším dojmem. „Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o spolupráci při pátrání po uvedeném muži. Jakékoliv informace, které by mohly pomoci při vyšetřování, neprodleně sdělte policistům na lince 158,“ dodala Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře