Reklama
reklama

Brněnský „toxi–tým“ zajistil výrobce i dealery pervitinu

V uplynulém týdnu si připsali kriminalisté z toxi-týmu několik úspěchů. Podařilo se jim odhalit 5 výrobců i distributorů pervitinu.

Díky informacím z prostředí se tak bude zodpovídat z trestného činu 36letá žena, která distribuovala pervitin v ulici Vlhké a okolí. Vazební stíhání policie navrhla pro šestačtyřicetiletého muže, který měl již s trestnou činností zkušenosti. Muže policie sledovala od místa jeho bydliště až do pasáže v centru města. Tam si od něj pořídila znečištěnou bílou krystalickou látku šestatřicetiletá „zákaznice“. Při následném šetření bylo zjištěno, že se sháněním komponentů a prodejem již hotového zboží, mu pomáhaly další dvě ženy.  

Poslední případ se udál v Jundrově. Tam policistům z bystrckého obvodního oddělení přivolaným k případu osob, které neoprávněně obývaly jednu z chatek, nemohla ujít značná nervozita třicetiletého muže z Blanenska. Taška v jeho rukou skrývala množství věcí pro výrobu pervitinu, ke které se následně i přiznal.  Všem obviněným hrozí až pětileté tresty odnětí svobody. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře