Reklama
reklama

Brněnský Toxi tým odhalili v létě šest varen pervitinu a pěstírnu marihuany

Kriminalisté z brněnského Toxi týmu si během letních prázdnin připsali na své konto odhalení šesti varen pervitinu a jedné pěstírny marihuany. Stíháno a mnohdy i ve zkráceném řízení odsouzeno bylo v souvislosti s výrobou a distribucí drog 16 lidí.

Za zmínku stojí například případ šestatřicetiletého muže, který pervitin poskytoval zdarma nebo za úplatu osobám z řad toxikomanů. Při domovní prohlídce v bytě v ulici Mozolky kriminalisté našli množství různých chemikálií, přípravků a dalších věci potřebných k výrobě pervitinu. „Za přechovávání věcí k výrobě drogy i za distribuci byl muž v červenci již odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání jednoho roku s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání čtyř let. Ani tato skutečnost muže ovšem neodradila a v nezákonné činnosti pokračoval i v srpnu a tentokrát měl i čtyřiadvacetiletého pomocníka, který drogu distribuoval,“ popsala jeden z případů mluvčí policie Andrea Straková. Nenapravitelný muž je nyní stíhán vazebně a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi, druhému muži může hrozit až pětileté vězení.

V dalším případě devětačtyřicetiletý muž z Brna vyráběl a distribuoval pervitin nejméně tři roky. Zázemí měl v suterénu domu v ulici Barvičově. Za obdobnou činnost byl již v minulosti také odsouzen.

Aktuálně  v minulém týdnu kriminalisté odhalili i velkou pěstírnu marihuany, a to paradoxně jen několik metrů od policejní služebny v ulici Příční. Muž se v bytě věnoval pěstování konopí a pořídil si i speciální "stan" a další technické komponenty, z nichž sestavil funkční domácí pěstírnu. „V době zákroku pracovníků z týmu Toxi bylo ve stanu přibližně padesát rostlin. Dalších asi sedmnáct rostlin pěstoval muž v komoře a půl kila marihuany našli policisté i v lednici,“ uvedla Straková.  Jednačtyřicetiletý muž je stíhán vazebně a hrozí mu až pětileté vězení.

Od začátku letošního roku tak kriminalisté odhalili celkem 17 varen pervitinu, což je o pět více než za stejné období loňského roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře