Reklama
reklama

Brněnský Toxi tým odhalili v létě šest varen pervitinu a pěstírnu marihuany

Kriminalisté z brněnského Toxi týmu si během letních prázdnin připsali na své konto odhalení šesti varen pervitinu a jedné pěstírny marihuany. Stíháno a mnohdy i ve zkráceném řízení odsouzeno bylo v souvislosti s výrobou a distribucí drog 16 lidí.

Za zmínku stojí například případ šestatřicetiletého muže, který pervitin poskytoval zdarma nebo za úplatu osobám z řad toxikomanů. Při domovní prohlídce v bytě v ulici Mozolky kriminalisté našli množství různých chemikálií, přípravků a dalších věci potřebných k výrobě pervitinu. „Za přechovávání věcí k výrobě drogy i za distribuci byl muž v červenci již odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání jednoho roku s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání čtyř let. Ani tato skutečnost muže ovšem neodradila a v nezákonné činnosti pokračoval i v srpnu a tentokrát měl i čtyřiadvacetiletého pomocníka, který drogu distribuoval,“ popsala jeden z případů mluvčí policie Andrea Straková. Nenapravitelný muž je nyní stíhán vazebně a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi, druhému muži může hrozit až pětileté vězení.

V dalším případě devětačtyřicetiletý muž z Brna vyráběl a distribuoval pervitin nejméně tři roky. Zázemí měl v suterénu domu v ulici Barvičově. Za obdobnou činnost byl již v minulosti také odsouzen.

Aktuálně  v minulém týdnu kriminalisté odhalili i velkou pěstírnu marihuany, a to paradoxně jen několik metrů od policejní služebny v ulici Příční. Muž se v bytě věnoval pěstování konopí a pořídil si i speciální "stan" a další technické komponenty, z nichž sestavil funkční domácí pěstírnu. „V době zákroku pracovníků z týmu Toxi bylo ve stanu přibližně padesát rostlin. Dalších asi sedmnáct rostlin pěstoval muž v komoře a půl kila marihuany našli policisté i v lednici,“ uvedla Straková.  Jednačtyřicetiletý muž je stíhán vazebně a hrozí mu až pětileté vězení.

Od začátku letošního roku tak kriminalisté odhalili celkem 17 varen pervitinu, což je o pět více než za stejné období loňského roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře