Reklama
reklama

Bratranci se živili krádežemi z aut. Hrozí jim až pět let vězení

Škodu šplhající ke dvěma stům tisícům korun způsobili při svých výpravách po jihu Moravy dva bratranci, kteří se v černém BMW vydávali za krádežemi. Minimálně od léta se povedená dvojice zaměřovala zejména na motorová vozidla, odkud brali, co bylo po ruce – zejména kabelky, peněženky a cennosti, nepohrdli však ani například stravenkami nebo svačinou. 

Kromě krádeží z vozidel využili i příležitosti v podobě volně odložené bundy nebo nehlídané pokladny v prodejně zahradnických potřeb. Během svých výprav si přišli nejméně na 140 tisíc korun, další padesátitisícovou škodu způsobili poškozením. Klec však spadla krátce po jedné z dalších krádeží z motorového vozidla na Břeclavsku, kdy je bezprostředně po skutku zadržela zásahová jednotka.

Oba byli nezaměstnaní a tímto způsobem si zajišťovali obživu. Oba také měli s trestní minulostí bohaté zkušenosti – mladší z bratranců (33 let) už byl osmkrát soudně trestaný, starší (36 let) pak pětkrát a aktuálně byl podmínečně propuštěný z výkonu trestu odnětí svobody, kam putoval za předchozí majetkovou trestnou činnost.

Vánoční svátky už tak opět stráví ve vazební věznici, kam byli oba umístěni poté, co vyšetřovatel z 2. oddělení Odboru obecné kriminality zahájil jejich trestní stíhání pro přečiny krádeže a poškození cizí věci a z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V tomto případě jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře