Reklama
reklama

Bratranci se živili krádežemi z aut. Hrozí jim až pět let vězení

Škodu šplhající ke dvěma stům tisícům korun způsobili při svých výpravách po jihu Moravy dva bratranci, kteří se v černém BMW vydávali za krádežemi. Minimálně od léta se povedená dvojice zaměřovala zejména na motorová vozidla, odkud brali, co bylo po ruce – zejména kabelky, peněženky a cennosti, nepohrdli však ani například stravenkami nebo svačinou. 

Kromě krádeží z vozidel využili i příležitosti v podobě volně odložené bundy nebo nehlídané pokladny v prodejně zahradnických potřeb. Během svých výprav si přišli nejméně na 140 tisíc korun, další padesátitisícovou škodu způsobili poškozením. Klec však spadla krátce po jedné z dalších krádeží z motorového vozidla na Břeclavsku, kdy je bezprostředně po skutku zadržela zásahová jednotka.

Oba byli nezaměstnaní a tímto způsobem si zajišťovali obživu. Oba také měli s trestní minulostí bohaté zkušenosti – mladší z bratranců (33 let) už byl osmkrát soudně trestaný, starší (36 let) pak pětkrát a aktuálně byl podmínečně propuštěný z výkonu trestu odnětí svobody, kam putoval za předchozí majetkovou trestnou činnost.

Vánoční svátky už tak opět stráví ve vazební věznici, kam byli oba umístěni poté, co vyšetřovatel z 2. oddělení Odboru obecné kriminality zahájil jejich trestní stíhání pro přečiny krádeže a poškození cizí věci a z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V tomto případě jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
17.04.2019 - 08:00
Komentáře