Reklama
reklama

Bratranci se živili krádežemi z aut. Hrozí jim až pět let vězení

Škodu šplhající ke dvěma stům tisícům korun způsobili při svých výpravách po jihu Moravy dva bratranci, kteří se v černém BMW vydávali za krádežemi. Minimálně od léta se povedená dvojice zaměřovala zejména na motorová vozidla, odkud brali, co bylo po ruce – zejména kabelky, peněženky a cennosti, nepohrdli však ani například stravenkami nebo svačinou. 

Kromě krádeží z vozidel využili i příležitosti v podobě volně odložené bundy nebo nehlídané pokladny v prodejně zahradnických potřeb. Během svých výprav si přišli nejméně na 140 tisíc korun, další padesátitisícovou škodu způsobili poškozením. Klec však spadla krátce po jedné z dalších krádeží z motorového vozidla na Břeclavsku, kdy je bezprostředně po skutku zadržela zásahová jednotka.

Oba byli nezaměstnaní a tímto způsobem si zajišťovali obživu. Oba také měli s trestní minulostí bohaté zkušenosti – mladší z bratranců (33 let) už byl osmkrát soudně trestaný, starší (36 let) pak pětkrát a aktuálně byl podmínečně propuštěný z výkonu trestu odnětí svobody, kam putoval za předchozí majetkovou trestnou činnost.

Vánoční svátky už tak opět stráví ve vazební věznici, kam byli oba umístěni poté, co vyšetřovatel z 2. oddělení Odboru obecné kriminality zahájil jejich trestní stíhání pro přečiny krádeže a poškození cizí věci a z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V tomto případě jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře