Reklama
reklama

Bratranci se živili krádežemi z aut. Hrozí jim až pět let vězení

Škodu šplhající ke dvěma stům tisícům korun způsobili při svých výpravách po jihu Moravy dva bratranci, kteří se v černém BMW vydávali za krádežemi. Minimálně od léta se povedená dvojice zaměřovala zejména na motorová vozidla, odkud brali, co bylo po ruce – zejména kabelky, peněženky a cennosti, nepohrdli však ani například stravenkami nebo svačinou. 

Kromě krádeží z vozidel využili i příležitosti v podobě volně odložené bundy nebo nehlídané pokladny v prodejně zahradnických potřeb. Během svých výprav si přišli nejméně na 140 tisíc korun, další padesátitisícovou škodu způsobili poškozením. Klec však spadla krátce po jedné z dalších krádeží z motorového vozidla na Břeclavsku, kdy je bezprostředně po skutku zadržela zásahová jednotka.

Oba byli nezaměstnaní a tímto způsobem si zajišťovali obživu. Oba také měli s trestní minulostí bohaté zkušenosti – mladší z bratranců (33 let) už byl osmkrát soudně trestaný, starší (36 let) pak pětkrát a aktuálně byl podmínečně propuštěný z výkonu trestu odnětí svobody, kam putoval za předchozí majetkovou trestnou činnost.

Vánoční svátky už tak opět stráví ve vazební věznici, kam byli oba umístěni poté, co vyšetřovatel z 2. oddělení Odboru obecné kriminality zahájil jejich trestní stíhání pro přečiny krádeže a poškození cizí věci a z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V tomto případě jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře