Reklama
reklama

Bratranci se živili krádežemi z aut. Hrozí jim až pět let vězení

Škodu šplhající ke dvěma stům tisícům korun způsobili při svých výpravách po jihu Moravy dva bratranci, kteří se v černém BMW vydávali za krádežemi. Minimálně od léta se povedená dvojice zaměřovala zejména na motorová vozidla, odkud brali, co bylo po ruce – zejména kabelky, peněženky a cennosti, nepohrdli však ani například stravenkami nebo svačinou. 

Kromě krádeží z vozidel využili i příležitosti v podobě volně odložené bundy nebo nehlídané pokladny v prodejně zahradnických potřeb. Během svých výprav si přišli nejméně na 140 tisíc korun, další padesátitisícovou škodu způsobili poškozením. Klec však spadla krátce po jedné z dalších krádeží z motorového vozidla na Břeclavsku, kdy je bezprostředně po skutku zadržela zásahová jednotka.

Oba byli nezaměstnaní a tímto způsobem si zajišťovali obživu. Oba také měli s trestní minulostí bohaté zkušenosti – mladší z bratranců (33 let) už byl osmkrát soudně trestaný, starší (36 let) pak pětkrát a aktuálně byl podmínečně propuštěný z výkonu trestu odnětí svobody, kam putoval za předchozí majetkovou trestnou činnost.

Vánoční svátky už tak opět stráví ve vazební věznici, kam byli oba umístěni poté, co vyšetřovatel z 2. oddělení Odboru obecné kriminality zahájil jejich trestní stíhání pro přečiny krádeže a poškození cizí věci a z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V tomto případě jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře