Reklama
reklama

Botanickou zahradu zaměřenou na marihuanu si "prohlédla" policie

Na začátku tohoto týdne odhalili kriminalisté z jihu Moravy dvě velké pěstírny konopí v Rohatci na Hodonínsku. Zabavili 250 rostlin a 3,5 kilogramu sušeného konopí. Dva muži ve věku 42 a 47 let měli pěstírny ve svých domech a marihuanou zásobovali odběratele na jižní Moravě i na Slovensku.

Při domovních prohlídkách v rodinných domech obviněných mužů, kteří se sice navzájem znali, ale žádným způsobem spolu nespolupracovali, si kriminalisté připadali jako v botanické zahradě. Uvnitř domů i na přilehlé zahradě našli rostlinky konopí ve všech vývojových stadiích, od semínek, malých řízků, větších rostlinek v květináčích, až po vzrostlé, téměř dvoumetrové rostliny. Nechyběla ani úroda z nedávné sklizně, usušená a uskladněná v pytlích. Pokud by pachatelé sklidili a usušili i další várku, nastřádali by doma celkem zásobu téměř deseti kilogramů sušeného konopí ve statisícové hodnotě.

 

"Pěstírny byly špičkově technicky vybavené, odvětrané, s klimatizací a osvětlením a nebudily zvenku žádné podezření," uvedl kriminalista Vlastimil Jandera. K dopadení pěstitelů pomohl kriminalistům černý odběr elektrické energie. Policisté ještě prověřují podezření z krádeže elektřiny. Zabavené konopí pošlou nyní na expertízu a budou zjišťovat obsah THC. Následně rostliny spálí ve spalovně.

 

Oběma mužům, kteří jsou bez pracovního poměru a v minulosti nebyli trestaní, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, na rozhodnutí soudu si počkají na svobodě. Kriminalisté je obvinili z přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře