Reklama
reklama

Botanickou zahradu zaměřenou na marihuanu si "prohlédla" policie

Na začátku tohoto týdne odhalili kriminalisté z jihu Moravy dvě velké pěstírny konopí v Rohatci na Hodonínsku. Zabavili 250 rostlin a 3,5 kilogramu sušeného konopí. Dva muži ve věku 42 a 47 let měli pěstírny ve svých domech a marihuanou zásobovali odběratele na jižní Moravě i na Slovensku.

Při domovních prohlídkách v rodinných domech obviněných mužů, kteří se sice navzájem znali, ale žádným způsobem spolu nespolupracovali, si kriminalisté připadali jako v botanické zahradě. Uvnitř domů i na přilehlé zahradě našli rostlinky konopí ve všech vývojových stadiích, od semínek, malých řízků, větších rostlinek v květináčích, až po vzrostlé, téměř dvoumetrové rostliny. Nechyběla ani úroda z nedávné sklizně, usušená a uskladněná v pytlích. Pokud by pachatelé sklidili a usušili i další várku, nastřádali by doma celkem zásobu téměř deseti kilogramů sušeného konopí ve statisícové hodnotě.

 

"Pěstírny byly špičkově technicky vybavené, odvětrané, s klimatizací a osvětlením a nebudily zvenku žádné podezření," uvedl kriminalista Vlastimil Jandera. K dopadení pěstitelů pomohl kriminalistům černý odběr elektrické energie. Policisté ještě prověřují podezření z krádeže elektřiny. Zabavené konopí pošlou nyní na expertízu a budou zjišťovat obsah THC. Následně rostliny spálí ve spalovně.

 

Oběma mužům, kteří jsou bez pracovního poměru a v minulosti nebyli trestaní, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, na rozhodnutí soudu si počkají na svobodě. Kriminalisté je obvinili z přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře