Reklama
reklama

Bezdomovce napadl kladivem. Vyšetřovatel muže obvinil z pokusu vraždy

Jihomoravští kriminalisté šetří od soboty další případ pokusu vraždy, ke kterému došlo v zahrádkářské kolonii v Kyjově. V jedné z chatek tam vznikl konflikt mezi bezdomovci, který napadený muž jen zázrakem přežil.

Jedenačtyřicetiletý muž posilněný alkoholem tam po předchozí hádce kladivem napadl svého o čtyři roky staršího známého. Napadený seděl na matraci, když jej útočník několikrát udeřil do hlavy téměř půl kilovým kladivem. Zraněného muže pak ponechal v chatce svému osudu, neposkytnul mu pomoc a odešel. Napadený muž šel druhý den k lékaři, odkud musel být převezen do nemocnice a hospitalizován s otřesem a krvácením do mozku.

Agresora zadrželi policisté už několik hodin po oznámení případu. S pobytem ve vězení i násilnou trestnou činností má zkušenosti – už v roce 1998 byl soudem potrestán za spáchání vraždy trestem odnětí svobody, který si odpykal. Vyšetřovatel už agresora obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu v tomto případě hrozí až výjimečný trest. Na verdikt soudu si počká ve vazbě.

Od začátku roku se jedná už o patnáctý případ vraždy (včetně pokusů), kterým se jihomoravští kriminalisté zabývají. Všechny se jim podařilo objasnit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře