Reklama
reklama

Banka měla zavřeno. Před přepadením si proto lupič dal ještě zmrzlinu

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařilo objasnit další loupež. Podezřelým je tentokrát jednačtyřicetiletý muž z Brna. Přepadl pobočku jedné banky v centru Brna a navíc je autorem výhružného telefonátu v Tišnově.

Jak sám lupič uvedl, již v minulosti dostal nápad, že by mohl přepadnout banku a získat tak větší obnos peněz. Připravil si i lístek s výhružným textem, že má u sebe granát.

Minulý týden se brzy ráno vypravil do centra města, a když procházel kolem jedné z poboček, napadlo ho, že by mohl svůj plán uskutečnit. Před tím si ještě zašel do nedaleké herny, kde prohrál dva tisíce korun. Poté se vrátil k bance, ovšem byla ještě zavřená. Muž si tedy zkrátil chvíli zakoupením zmrzliny. Hned po otevření zamířil k jedné z přepážek a pracovnici předložil lístek. „Požadoval vydání půl milionu korun. Vystrašená žena začala pokládat bankovky na pult a mezi tím stiskla tlačítko alarmu, aby upozornila ostrahu objektu. Muž znervózněl a řekl, že už je peněz dost a z místa utekl. Odnesl si více než tři sta padesát tisíc korun,“ popsala případ policejní mluvčí Andrea Straková.

Ještě tentýž den většinu peněz utratil, koupil si auto, pořídil mobilní telefon a také navštívil několik podniků. Kriminalisté se pustili do rozsáhlého vyšetřování a velmi rychle přišli pachateli na stopu. Hned následující den byl podezřelý muž zadržen v jednom z brněnských penzionů.

Z dalšího šetření vyplynulo, že tentýž muž má na svědomí také anonymní telefonát o uložení bomby v jednom z bytových domů v Tišnově. Začátkem června zatelefonoval na tísňovou linku 158 a uvedl konkrétní dům, kde má být uložena bomba, která za třicet minut vybouchne. Policisté na místě evakuovali čtyřicet nájemníků a provedli kontrolu domu s negativním výsledkem. Následně vyšlo najevo, že muž se tímto jednáním chtěl patrně pomstít jedné z nájemnic, se kterou se v minulosti seznámil a chtěl s ní navázat bližší vztah, o který však žena neměla zájem.

Muž byl již v minulosti několikrát odsouzen. Nyní je podezřelý ze dvou trestných činů, a to loupež a šíření poplašné zprávy, za které mu může hrozit až desetiletý pobyt ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře