Reklama
reklama

Automechanik vyšel z vězení a opět kradl. Zaměřil se na auta se značkou VW

Šestadvacetiletý muž z Brna se po opuštění věznice rozhodl přivydělat. Ke svému zaměstnání automechanika si vzal bokovku a začal krást v Brně auta. Chtěl si tak vylepšit rodinný rozpočet, místo toho mu opět hrozí vězení.

Brněnští kriminalisté od září pracovali na případech krádeží aut vozidel, která mizela především na území  města. Intenzivním šetřením se podařilo zjistit, že krádeže má na svědomí šestadvacetiletý Brňan. Navzdory faktu, že byl letos propuštěn z vězení, našel práci v oboru. Příjem mu však nestačil, tak se rozhodl  přivydělat bokem. Ukradl si pro sebe vozidlo a po drobných úpravách a na falešných značkách začal jezdit na zlodějské výpravy. S sebou brával komplice, který po akci jeho vůz odvezl. Sám řídil ten kradený.

„Jednou si dokonce vyjeli krást k našim jižním sousedům.  Z Laa an der Thaya tak ke škodě osmatřicetiletého majitele zmizel VW Golf za 60 tisíc korun,“ popsal krádež za hranicemi v Rakousku mluvčí policie Pavel Šváb. Celkem se dvojice pokusila ukrást 6 aut, v jednom případě nebyla úspěšná. Čtyři vozy se podařilo dohledat a vrátit majitelům. Zloděj se ke svým činům přiznal a své jednání vysvětlit snahou o vylepšení finanční situace. V trestním řízení mu hrozí za krádeže až osmiletý pobyt ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře