Reklama
reklama

Automechanik vyšel z vězení a opět kradl. Zaměřil se na auta se značkou VW

Šestadvacetiletý muž z Brna se po opuštění věznice rozhodl přivydělat. Ke svému zaměstnání automechanika si vzal bokovku a začal krást v Brně auta. Chtěl si tak vylepšit rodinný rozpočet, místo toho mu opět hrozí vězení.

Brněnští kriminalisté od září pracovali na případech krádeží aut vozidel, která mizela především na území  města. Intenzivním šetřením se podařilo zjistit, že krádeže má na svědomí šestadvacetiletý Brňan. Navzdory faktu, že byl letos propuštěn z vězení, našel práci v oboru. Příjem mu však nestačil, tak se rozhodl  přivydělat bokem. Ukradl si pro sebe vozidlo a po drobných úpravách a na falešných značkách začal jezdit na zlodějské výpravy. S sebou brával komplice, který po akci jeho vůz odvezl. Sám řídil ten kradený.

„Jednou si dokonce vyjeli krást k našim jižním sousedům.  Z Laa an der Thaya tak ke škodě osmatřicetiletého majitele zmizel VW Golf za 60 tisíc korun,“ popsal krádež za hranicemi v Rakousku mluvčí policie Pavel Šváb. Celkem se dvojice pokusila ukrást 6 aut, v jednom případě nebyla úspěšná. Čtyři vozy se podařilo dohledat a vrátit majitelům. Zloděj se ke svým činům přiznal a své jednání vysvětlit snahou o vylepšení finanční situace. V trestním řízení mu hrozí za krádeže až osmiletý pobyt ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře