Reklama
reklama

Autojeřáb za osm milionů korun shořel hasičům přímo před očima

Osmimilionovou škodou skončil požár autojeřábu na silnici první třídy I/54 u Strážovic na Hodonínsku. Oheň jej zachvátil poté, co pomáhal vyprostit o pár kilometrů dále u Ždánic jiný autojeřáb po dopravní nehodě. Na silničním tahu mezi Kyjovem a Brnem se tak většinu dne jezdilo pouze jedním pruhem, na krátkou dobu museli zasahující hasiči silnici úplně uzavřít.

Kuriózní případ začal pro hasiče před osmou hodinou ráno, když přijeli vyprostit převrácený autojeřáb po nehodě. Na místě nakonec jen likvidovali únik pohonných hmot, protože majitel zajistil příjezd autojeřábu, který měl havarované vozidlo dostat zpět na kola. To se nakonec povedlo za pomoci dvou autojeřábů. "Jenže po odjezdu z místa nehody začal pomáhající autojeřáb hořet. Tento zásah jsme zakončili až po šestnácté hodině a škoda na tomto autojeřábu je zhruba osm milionů," upřesnil Petr Příkazský z hasičského sboru. 

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře