Reklama
reklama

Anonym vyhnal stovky lidí ze dvou nákupních center

Desítky policistů zaměstnal v sobotu kolem poledne anonym, který oznámil uložení bomby hned ve dvou nákupních centrech. Z obou musely odejít stovky lidí, prohlídky skončily po několika hodinách s negativním výsledkem.

Brno - Trávit klidné odpoledne v klimatizovaných nákupních centrech se nemusí vydařit, pokud na tísňovou linku zavolá anonym a ohlásí bombu. Kvůli takovému telefonátu trávily desítky zaměstnanců bohunického centra Campus Square ve stínu okolních stromů a budov, zatímco asi třicítka policistů prohledávala areál. "Oznámili to a vyhnali nás ven jako vždy. Máme na to předpisy," vysvětlila prodavačka z obchodního domu Tesco, která kolem půl druhé čekala před budovou. To už měli policisté za sebou jinou prohlídku v mnohem větší Olympii v Modřicích. "Tam zasahovalo pětadvacet policistů a jeden pes a evakuováno bylo 1200 lidí," vysvětlil mluvčí brněnských policistů Bohumil Malášek.

 

Zásah u bohunického centra sledovaly desítky lidí a docházelo i ke zvláštním situacím, kdy se nakupující snažili protáhnout otevřenými dveřmi, přestože uprostřed stál rozkročený policista. Jeho kolegové s auty zase museli důrazně upozorňovat cyklisty i chodce, aby neprocházeli tunelem vedoucím budovou, přestože uprostřed silnice stálo auto. "Takové lidi, kteří tohle dělají, bych pak nechala dělat naši práci," zlobila se další prodavačka z obchodního domu, která kvůli asi tříhodinovému zdržení musela zůstat déle v práci. Jak potvrdil policejní mlučí, oba tyto případy nahlásil tentýž člověk.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře