Reklama
reklama

Američtí novináři vypátrali rodiče Kevina Dahlgrena. Ten se dnes postaví před soud

Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý ze spáchání čtyřnásobné vraždy v Brně-Ivanovicích má být dnes znovu vyslechnut americkým soudem. Dahlgren byl zadržen po příletu do USA a je ve vazbě. Jednání u soudu v Alexandrii v americkém státu Virginia má začít ve 14 hodin místního času, což je ve 20 hodin našeho času.

Novinář amerického serveru MercuryNews.com Bruce Newman kontaktoval příbuzné muže, který pravděpodobně vraždil. Kevin Peter Dahlgren žil nedaleko kalifornského města Sacramento v městě Roseville s rodiči. Wayne Dahlgren a Sondra Freiwald Dahlgren však kometář k činu svého syna v České republice novinám neposkytli.

 

Krátce se vyjádřil jen jeho další příbuzný Robert Freiwald, který žije v Twain Harte. „Trochu o tom, co Kevin udělal vím. Něco ví i můj syn Kyle, ale ten se k tomu nebude chtít vyjádřit,“ uvedl muž.

 

Kevin Dahlgren v místní čtvrti Granite Bay před třemi lety absolvoval střední školu. "Je to pro nás absolutní šok," řekla reportérovi listu The Sacramento Bee sousedka Dahlgrenových Kathy Seymourová. "Nejde to dohromady s pověstí rodiny ani toho mladíka. Jsou to skvělí a slušní lidé. Je absolutně šokující byť jen připustit, že by něco takového bylo možné," uvedla.

 

Dahlgrenova matka má podle amerických novinářů české kořeny. Její rodiče emigrovali z Československa v roce 1949. U prarodičů v Československu ale museli nechat tehdy šestiletou dceru Ivanu. Matka Kevina Sondra se manželům narodila až v USA. Obě sestry a jejich rodiny se setkaly poprvé v roce 1968, kdy už Ivana měla dvě děti - jednou z nich byla i zavražděná Veronika. Kevin Dahlgren je tedy její bratranec. Rodiny se hodně sblížily až po revoluci, kdy se začaly pravidelně navštěvovat.

 

Policie, která zatím nechce případ konkrétně komentovat, už ale vyloučila informace, že by Dahlgren odjel na vídeňské letiště na motorce zavražděného otce. Také v sms prý Dahlgren nenapsal svojí kamarádce, že zabil čtyři lidi, ale jen to, že odjíždí do Vídně. Také informace rakouského deníku Krone, že piloti uvažovali o nouzovém přistání, letecká společnost popřela. „Strategie byla velmi rychle jasná - protože byl podezřelý vyhodnocen jako nebezpečný, nepřicházel návrat do Vídně, změna letového plánu nebo mezipřistání v úvahu. Letadlo pokračovalo do Washingtonu,“ uvedl v prohlášení mluvčí Austrian Airlines AG Peter Thier.

 

Pohřeb zavražděné rodiny se uskuteční v sobotu v poledne v kostele v brněnských Řečkovicích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře