Reklama
reklama

Američtí novináři vypátrali rodiče Kevina Dahlgrena. Ten se dnes postaví před soud

Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý ze spáchání čtyřnásobné vraždy v Brně-Ivanovicích má být dnes znovu vyslechnut americkým soudem. Dahlgren byl zadržen po příletu do USA a je ve vazbě. Jednání u soudu v Alexandrii v americkém státu Virginia má začít ve 14 hodin místního času, což je ve 20 hodin našeho času.

Novinář amerického serveru MercuryNews.com Bruce Newman kontaktoval příbuzné muže, který pravděpodobně vraždil. Kevin Peter Dahlgren žil nedaleko kalifornského města Sacramento v městě Roseville s rodiči. Wayne Dahlgren a Sondra Freiwald Dahlgren však kometář k činu svého syna v České republice novinám neposkytli.

 

Krátce se vyjádřil jen jeho další příbuzný Robert Freiwald, který žije v Twain Harte. „Trochu o tom, co Kevin udělal vím. Něco ví i můj syn Kyle, ale ten se k tomu nebude chtít vyjádřit,“ uvedl muž.

 

Kevin Dahlgren v místní čtvrti Granite Bay před třemi lety absolvoval střední školu. "Je to pro nás absolutní šok," řekla reportérovi listu The Sacramento Bee sousedka Dahlgrenových Kathy Seymourová. "Nejde to dohromady s pověstí rodiny ani toho mladíka. Jsou to skvělí a slušní lidé. Je absolutně šokující byť jen připustit, že by něco takového bylo možné," uvedla.

 

Dahlgrenova matka má podle amerických novinářů české kořeny. Její rodiče emigrovali z Československa v roce 1949. U prarodičů v Československu ale museli nechat tehdy šestiletou dceru Ivanu. Matka Kevina Sondra se manželům narodila až v USA. Obě sestry a jejich rodiny se setkaly poprvé v roce 1968, kdy už Ivana měla dvě děti - jednou z nich byla i zavražděná Veronika. Kevin Dahlgren je tedy její bratranec. Rodiny se hodně sblížily až po revoluci, kdy se začaly pravidelně navštěvovat.

 

Policie, která zatím nechce případ konkrétně komentovat, už ale vyloučila informace, že by Dahlgren odjel na vídeňské letiště na motorce zavražděného otce. Také v sms prý Dahlgren nenapsal svojí kamarádce, že zabil čtyři lidi, ale jen to, že odjíždí do Vídně. Také informace rakouského deníku Krone, že piloti uvažovali o nouzovém přistání, letecká společnost popřela. „Strategie byla velmi rychle jasná - protože byl podezřelý vyhodnocen jako nebezpečný, nepřicházel návrat do Vídně, změna letového plánu nebo mezipřistání v úvahu. Letadlo pokračovalo do Washingtonu,“ uvedl v prohlášení mluvčí Austrian Airlines AG Peter Thier.

 

Pohřeb zavražděné rodiny se uskuteční v sobotu v poledne v kostele v brněnských Řečkovicích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře