Reklama
reklama

Američtí novináři vypátrali rodiče Kevina Dahlgrena. Ten se dnes postaví před soud

Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý ze spáchání čtyřnásobné vraždy v Brně-Ivanovicích má být dnes znovu vyslechnut americkým soudem. Dahlgren byl zadržen po příletu do USA a je ve vazbě. Jednání u soudu v Alexandrii v americkém státu Virginia má začít ve 14 hodin místního času, což je ve 20 hodin našeho času.

Novinář amerického serveru MercuryNews.com Bruce Newman kontaktoval příbuzné muže, který pravděpodobně vraždil. Kevin Peter Dahlgren žil nedaleko kalifornského města Sacramento v městě Roseville s rodiči. Wayne Dahlgren a Sondra Freiwald Dahlgren však kometář k činu svého syna v České republice novinám neposkytli.

 

Krátce se vyjádřil jen jeho další příbuzný Robert Freiwald, který žije v Twain Harte. „Trochu o tom, co Kevin udělal vím. Něco ví i můj syn Kyle, ale ten se k tomu nebude chtít vyjádřit,“ uvedl muž.

 

Kevin Dahlgren v místní čtvrti Granite Bay před třemi lety absolvoval střední školu. "Je to pro nás absolutní šok," řekla reportérovi listu The Sacramento Bee sousedka Dahlgrenových Kathy Seymourová. "Nejde to dohromady s pověstí rodiny ani toho mladíka. Jsou to skvělí a slušní lidé. Je absolutně šokující byť jen připustit, že by něco takového bylo možné," uvedla.

 

Dahlgrenova matka má podle amerických novinářů české kořeny. Její rodiče emigrovali z Československa v roce 1949. U prarodičů v Československu ale museli nechat tehdy šestiletou dceru Ivanu. Matka Kevina Sondra se manželům narodila až v USA. Obě sestry a jejich rodiny se setkaly poprvé v roce 1968, kdy už Ivana měla dvě děti - jednou z nich byla i zavražděná Veronika. Kevin Dahlgren je tedy její bratranec. Rodiny se hodně sblížily až po revoluci, kdy se začaly pravidelně navštěvovat.

 

Policie, která zatím nechce případ konkrétně komentovat, už ale vyloučila informace, že by Dahlgren odjel na vídeňské letiště na motorce zavražděného otce. Také v sms prý Dahlgren nenapsal svojí kamarádce, že zabil čtyři lidi, ale jen to, že odjíždí do Vídně. Také informace rakouského deníku Krone, že piloti uvažovali o nouzovém přistání, letecká společnost popřela. „Strategie byla velmi rychle jasná - protože byl podezřelý vyhodnocen jako nebezpečný, nepřicházel návrat do Vídně, změna letového plánu nebo mezipřistání v úvahu. Letadlo pokračovalo do Washingtonu,“ uvedl v prohlášení mluvčí Austrian Airlines AG Peter Thier.

 

Pohřeb zavražděné rodiny se uskuteční v sobotu v poledne v kostele v brněnských Řečkovicích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře