Reklama
reklama

Agresivní sprejeři pomalovali vlak. Po cestujících házeli kameny

Zarážející případ sprejerství a agresivního chování zároveň šetří šetří policisté z Oddělení železniční policie a doprovodů vlaků.

V úterý těsně po dvacáté hodině přijali oznámení od vlakové čety osobního vlaku, který jel z Křenovic na brněnské Hlavní nádraží, že v zastávce Zbýšov neznámý pachatel zatáhnul za záchrannou brzdu, čímž zabránil rozjezdu vlaku ze stanice.

Z vagónu pak vystoupil a spolu s dalšími asi osmi lidmi posprejovali vozy soupravy. Na vlakový personál a cestující, kteří se pachatelům pokoušeli v jejich jednání zabránit, pak dokonce házeli kameny.

Agresivní sprejeři měli mít kapuce přes hlavu, z místa následně utekli směrem k obci Zbýšov. Vlak byl posprejovaný barvou na ploše přibližně 90 metrů čtverečních, předběžně vyčíslená škoda na soupravě je asi 45 tisíc korun.

Policisté žádají svědky incidentu, aby jakékoliv informace k pachatelům oznámili na bezplatnou linku 158. Za přečin poškození cizí věci hrozí pachatelům až jeden rok odnětí svobody. 

V případě dopadení se budou zpovídat i ze zneužití záchranné brzdy.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře