Reklama
reklama

Agresivní sprejeři pomalovali vlak. Po cestujících házeli kameny

Zarážející případ sprejerství a agresivního chování zároveň šetří šetří policisté z Oddělení železniční policie a doprovodů vlaků.

V úterý těsně po dvacáté hodině přijali oznámení od vlakové čety osobního vlaku, který jel z Křenovic na brněnské Hlavní nádraží, že v zastávce Zbýšov neznámý pachatel zatáhnul za záchrannou brzdu, čímž zabránil rozjezdu vlaku ze stanice.

Z vagónu pak vystoupil a spolu s dalšími asi osmi lidmi posprejovali vozy soupravy. Na vlakový personál a cestující, kteří se pachatelům pokoušeli v jejich jednání zabránit, pak dokonce házeli kameny.

Agresivní sprejeři měli mít kapuce přes hlavu, z místa následně utekli směrem k obci Zbýšov. Vlak byl posprejovaný barvou na ploše přibližně 90 metrů čtverečních, předběžně vyčíslená škoda na soupravě je asi 45 tisíc korun.

Policisté žádají svědky incidentu, aby jakékoliv informace k pachatelům oznámili na bezplatnou linku 158. Za přečin poškození cizí věci hrozí pachatelům až jeden rok odnětí svobody. 

V případě dopadení se budou zpovídat i ze zneužití záchranné brzdy.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře