Reklama
reklama

Agresivní mladíci ohrožovali řidiče tramvaje a nakonec vytáhli plynovou pistoli

Mladíci ve věku osmnáct a devatenáct let se opíjeli v tramvaji, chovali se hlučně a po zásahu řidiče mu začali vyhrožovat a ohrožovat jej v jeho kabině. Po příjezdu policie mladíci nakonec vytáhli plynovou pistoli.

O pomoc před dvěma agresivními mladíky požádal strážníky prostřednictvím tísňové linky řidič tramvaje, která stála na zastávce Vojtova. Dvojice se údajně cestou chovala ve voze hlučně a konzumovala alkohol, takže ji řidič upozornil na porušení přepravního řádu. Jako reakci na to prý začali oba mladíci kopat a bušit pěstmi na kabinu řidiče a vyhrožovat mu.

Když přivolaná hlídka údajné pachatele vyzvala k prokázání totožnosti, sdělil devatenáctiletý muž, že má u sebe plynovou pistoli, kterou by rád strážníkům předal. Ve chvíli, kdy ji však vytáhl z kapsy a položil na podlahu, chopil se jí bleskově osmnáctiletý společník a navzdory důrazným výzvám hlídky s ní chtěl manipulovat. Strážníci tak byli nuceni použít donucovací prostředky, pistoli zajistili a mladíkovi nasadili služební pouta. Spoutaný mladík se pak ještě snažil napadnout hlídku úderem hlavy. Mladíci skončili v rukou státní policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře