Reklama
reklama

Krásná pleť? Jednoznačně hydratace

Mladistvá, pružná, zářivá a v kondici. V čem tkví tajemství krásné a zdravé pleti? Svou nezastupitelnou roli hrají dozajista geny, základem je však správně zvolená a pravidelná péče. Během zimního období je navíc naše pokožka vystavena častému střídání teplot, studenému větru i prudkému sluníčku a přechod do jarního a letního období je pro ni často vyčerpávající. Trápí ji nedostatek živin a především dehydratace. Jak ji pleti vrátit zpět?

Jak dopřát pokožce obličeje dostatek hydratace tak, aby se probrala ze zimního spánku? A z jakých důvodů hraje právě hydratace prim? Stejně jako je dostatek tekutin důležitý pro tělo, je nezbytný i pro kůži. Ta je největším orgánem těla a ze 70 % je tvořena vodou. Je-li však její svrchní část dehydratovaná a přesušená, nemůže plnit svou ochrannou funkci a bránit organismus před nežádoucími vlivy okolního prostředí. Pokožka s nižším množstvím vody navíc znatelně strádá a projevuje se to i na našem vzhledu. Obličej je viditelně unavený, bez jasu a vitality. Dodat pleti vláhu je navíc snazší, než by se mohlo zdát.

Základem je zdravý životní styl s minimem stresu, dostatkem spánku a rovněž pitný režim. A v neposlední řadě kvalitní a pravidelná péče. Jak by měla vypadat každý den? Ještě než se vrhnete na hydratační kroky, pečlivě se odličte pomocí čisticích emulzí, krémů či gelů a k dočištění využijte tonizační vodu. Nyní přichází na řadu kvalitní hydratační krém vybraný přesně podle typu vaší pleti. Rozhodně se v tomto případě vyplatí nešetřit a především se vydat pro radu k odborníkům nebodo lékárny. Krém, který vyhovuje vaší kamarádce, totiž nemusí být nutně to pravé ořechové pro vás. Chcete-li mít pleť fi t a zářivě svěží, je na čase obohatit svou péči i o vyživující séra. Ta proniknou do hlubších vrstev pokožky, kde pomáhají regenerovat a zvýšit její pevnost. Vybírejte z těch s vysokým obsahem vitamínů, antioxidantů, peptidů a rozjasňujících látek, dokážou totiž dostat naši pleť po zimním útlumu velmi rychle do kondice. Před příchodem léta si určitě dopřejte i něco navíc. K takovým bonusům mohou patřit vitamínové kúry v podobě hloubkových sér, například se zvýšeným obsahem vitamínu C, výživná či hydratační maska či jemný povzbuzující peeling. K účinným způsobům hydratace patří například i cílená masáž. Ta se zaměřuje na aktivaci bodů v kůži, které jí následně dodávají vnitřní vláhu. Navíc si tak užijete i potřebný odpočinek a relax.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře