Reklama
reklama

Krásná pleť? Jednoznačně hydratace

Mladistvá, pružná, zářivá a v kondici. V čem tkví tajemství krásné a zdravé pleti? Svou nezastupitelnou roli hrají dozajista geny, základem je však správně zvolená a pravidelná péče. Během zimního období je navíc naše pokožka vystavena častému střídání teplot, studenému větru i prudkému sluníčku a přechod do jarního a letního období je pro ni často vyčerpávající. Trápí ji nedostatek živin a především dehydratace. Jak ji pleti vrátit zpět?

Jak dopřát pokožce obličeje dostatek hydratace tak, aby se probrala ze zimního spánku? A z jakých důvodů hraje právě hydratace prim? Stejně jako je dostatek tekutin důležitý pro tělo, je nezbytný i pro kůži. Ta je největším orgánem těla a ze 70 % je tvořena vodou. Je-li však její svrchní část dehydratovaná a přesušená, nemůže plnit svou ochrannou funkci a bránit organismus před nežádoucími vlivy okolního prostředí. Pokožka s nižším množstvím vody navíc znatelně strádá a projevuje se to i na našem vzhledu. Obličej je viditelně unavený, bez jasu a vitality. Dodat pleti vláhu je navíc snazší, než by se mohlo zdát.

Základem je zdravý životní styl s minimem stresu, dostatkem spánku a rovněž pitný režim. A v neposlední řadě kvalitní a pravidelná péče. Jak by měla vypadat každý den? Ještě než se vrhnete na hydratační kroky, pečlivě se odličte pomocí čisticích emulzí, krémů či gelů a k dočištění využijte tonizační vodu. Nyní přichází na řadu kvalitní hydratační krém vybraný přesně podle typu vaší pleti. Rozhodně se v tomto případě vyplatí nešetřit a především se vydat pro radu k odborníkům nebodo lékárny. Krém, který vyhovuje vaší kamarádce, totiž nemusí být nutně to pravé ořechové pro vás. Chcete-li mít pleť fi t a zářivě svěží, je na čase obohatit svou péči i o vyživující séra. Ta proniknou do hlubších vrstev pokožky, kde pomáhají regenerovat a zvýšit její pevnost. Vybírejte z těch s vysokým obsahem vitamínů, antioxidantů, peptidů a rozjasňujících látek, dokážou totiž dostat naši pleť po zimním útlumu velmi rychle do kondice. Před příchodem léta si určitě dopřejte i něco navíc. K takovým bonusům mohou patřit vitamínové kúry v podobě hloubkových sér, například se zvýšeným obsahem vitamínu C, výživná či hydratační maska či jemný povzbuzující peeling. K účinným způsobům hydratace patří například i cílená masáž. Ta se zaměřuje na aktivaci bodů v kůži, které jí následně dodávají vnitřní vláhu. Navíc si tak užijete i potřebný odpočinek a relax.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
17.04.2019 - 08:00
Komentáře