Reklama
reklama

Kraj s Brnem chtějí rozšířit pravidelné letecké linky brněnského letiště

Krajské zastupitelstvo na dnešním zasedání schválilo Memorandum o společném postupu ke zlepšení globální letecké dostupnosti Brna. Chtějí do 3 let navýšit počet cestujících na letišti v Tuřanech o nejméně 100.000 cestujících ročně.
Tuřanské letiště v Brně

Brno společně s jihomoravským krajem chce rozšířit pravidelné letecké spoje z tuřanského letiště. Chtějí oslovit letecké dopravce a vyjednat podmínky účasti ve společném podniku s tím, kdo nabídne nejvýhodnější podmínky

 „Zlepšení letecké dostupnosti současně povede ke zvýšení atraktivity celého regionu jak z hlediska turistů, tak investorů a zaměstnavatelů se všemi pozitivními a vyčíslitelnými přínosy pro regionální ekonomiku,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Zároveň chce po dobu 4 let finančně podporovat linku z Brna na Letiště Franze Josefa Strauße v Mnichově částkou téměř 1,5 milionů eur. 

Kromě Mnichova, do kterého z Brna létají letadla od roku 2015, poskytuje Brno linku pouze do Londýna a nizozemského Eindhovenu. Tam ale letadla závěrem listopadu přestanou létat.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře