Reklama
reklama

Kraj s Brnem chtějí rozšířit pravidelné letecké linky brněnského letiště

Krajské zastupitelstvo na dnešním zasedání schválilo Memorandum o společném postupu ke zlepšení globální letecké dostupnosti Brna. Chtějí do 3 let navýšit počet cestujících na letišti v Tuřanech o nejméně 100.000 cestujících ročně.
Tuřanské letiště v Brně

Brno společně s jihomoravským krajem chce rozšířit pravidelné letecké spoje z tuřanského letiště. Chtějí oslovit letecké dopravce a vyjednat podmínky účasti ve společném podniku s tím, kdo nabídne nejvýhodnější podmínky

 „Zlepšení letecké dostupnosti současně povede ke zvýšení atraktivity celého regionu jak z hlediska turistů, tak investorů a zaměstnavatelů se všemi pozitivními a vyčíslitelnými přínosy pro regionální ekonomiku,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Zároveň chce po dobu 4 let finančně podporovat linku z Brna na Letiště Franze Josefa Strauße v Mnichově částkou téměř 1,5 milionů eur. 

Kromě Mnichova, do kterého z Brna létají letadla od roku 2015, poskytuje Brno linku pouze do Londýna a nizozemského Eindhovenu. Tam ale letadla závěrem listopadu přestanou létat.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře