Reklama
reklama

Kraj chce postavit nové vzdělávací a výcvikové středisko pro záchranáře

Jihomoravský kraj by chtěl podpořit stávající zázemí výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby v Bohunicích. Nyní musí projekt schválit řídící orgán Integrovaného regionálního operačního programu.

Předmětem projektu je vybudování vzdělávacího a výcvikového střediska výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně-Bohunicích. Jde o rozšíření stávající stavby, která bude doplněna o odpovídající vnitřní vybavení a audiovizuální a PC techniku. Dojde také k pořízení souboru pokročilých simulátorů a polygonu – lezecké stěny.

„Toto moderní výcvikové středisko by mělo být hotové v září 2019 a jeho cílem je zlepšit připravenost zdravotnické záchranné služby k poskytování kvalitní a efektivní přednemocniční neodkladné péče. Obyvatelům Jihomoravského kraje tak bude v budoucnu poskytována stále kvalitnější péče záchranářů s ohledem na nové postupy a poznatky na poli urgentní medicíny,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Ve výcvikovém středisku vznikne také kvalitní zázemí umožňující efektivní výuku dospělých, praktickou výuku modelových situací s využitím pokročilých simulátorů. Bude možný výcvik personálu pro mimořádné situace a krizové stavy, například vysoce nebezpečné nemoci nebo speciální letecké záchranné činnosti.

Celkové výdaje na realizaci projektu se v současné době předpokládají ve výši necelých sto milionů korun.  V případě, že projekt bude schválen řídícím orgánem IROP, Jihomoravský kraj obdrží dotaci ve výši devadesáti procent způsobilých výdajů projektu (z toho 85 % z Evropského fondu pro regionální rozvoj a 5 % ze státního rozpočtu).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře