Reklama
reklama

Koupaliště u divadla? Tomu je konec

Mnozí lidé si stěžovali, ale nikdo s tím dlouho nic nedělal. To se ale nyní změnilo. O čem je řeč? Přece o fontáně u Janáčkova divadla, kterou někteří návštěvníci parku hojně využívali jako bazén zadarmo. Nový provozní řád to ale mění.

Nový provozní řád zakazující mimo jiné koupání v kašně u Janáčkova divadla v Brně začal platit na začátku července. Do té doby se tam běžně v horkých dnech koupalo mnoho lidí, zejména tedy děti. Tomu je však nyní konec. Nový řád se vztahuje také na zvířata, která také do kašny nově nemohou. Lidé i zvířata se však mohou u kašny nebo u vodních prvků osvěžit.

Zákaz koupání ve fontáně však není jediným bodem v novém provozním řádu. Ten zakazuje například také pohyb v parku na skateboardech a kolečkových bruslích. To nepotěšilo zejména mladé lidi, pro které byl park u divadla jedním z vyhlášených míst, kde se v Brně dobře trénují nejrůznější triky na skateboardu. Podle magistrátu k omezení povolených aktivit v parku přispěla zejména nutnost častého odstraňování grafitů nebo rozbité obklady divadla. Někteří návštěvníci prý ničili nejen žulou vydlážděnou piazzettu, ale i rekreační ozeleněnou plochu a fontánu. Do parku podle řádu nemohou vjet bez speciálního povolení ani motorová vozidla.

Park se stal vyhledávaným místem také pro setkávání s přáteli, při kterých se v mnohých případech pije alkohol. To je však podle vyhlášky z března roku 2017 také zakázané. Jak bude město plnění provozního hlídat? Městská policie Brno bude hlídat a popřípadě pokutovat hříšníky. Nejprve je z místa vykážou, a pokud výzvu neuposlechnou, dostanou od policie pokutu až 10 tisíc korun.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
Komentáře