Reklama
reklama

Koupaliště u divadla? Tomu je konec

Mnozí lidé si stěžovali, ale nikdo s tím dlouho nic nedělal. To se ale nyní změnilo. O čem je řeč? Přece o fontáně u Janáčkova divadla, kterou někteří návštěvníci parku hojně využívali jako bazén zadarmo. Nový provozní řád to ale mění.

Nový provozní řád zakazující mimo jiné koupání v kašně u Janáčkova divadla v Brně začal platit na začátku července. Do té doby se tam běžně v horkých dnech koupalo mnoho lidí, zejména tedy děti. Tomu je však nyní konec. Nový řád se vztahuje také na zvířata, která také do kašny nově nemohou. Lidé i zvířata se však mohou u kašny nebo u vodních prvků osvěžit.

Zákaz koupání ve fontáně však není jediným bodem v novém provozním řádu. Ten zakazuje například také pohyb v parku na skateboardech a kolečkových bruslích. To nepotěšilo zejména mladé lidi, pro které byl park u divadla jedním z vyhlášených míst, kde se v Brně dobře trénují nejrůznější triky na skateboardu. Podle magistrátu k omezení povolených aktivit v parku přispěla zejména nutnost častého odstraňování grafitů nebo rozbité obklady divadla. Někteří návštěvníci prý ničili nejen žulou vydlážděnou piazzettu, ale i rekreační ozeleněnou plochu a fontánu. Do parku podle řádu nemohou vjet bez speciálního povolení ani motorová vozidla.

Park se stal vyhledávaným místem také pro setkávání s přáteli, při kterých se v mnohých případech pije alkohol. To je však podle vyhlášky z března roku 2017 také zakázané. Jak bude město plnění provozního hlídat? Městská policie Brno bude hlídat a popřípadě pokutovat hříšníky. Nejprve je z místa vykážou, a pokud výzvu neuposlechnou, dostanou od policie pokutu až 10 tisíc korun.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře