Reklama
reklama

Kopeme za Brno: město spustilo nový web vysvětlující uzavírky

Informace o tom, kde jsou v Brně dopravní uzavírky a kudy vedou objízdné trasy, získávají řidiči z navigace. Proč jsou ulice rozkopané, jim však navigace neřekne. To chce město napravit novým webem, který lidem tyto důležité informace poskytne.

V poslední době je to v Brně samá uzavírka a objízdná trasa. Město se pustilo do oprav silnic ve velkém a řidičům nezbývá nic jiného než se přizpůsobit. Ve většině případů je na uzavírky a objízdné trasy upozorní navigace, ovšem z té se řidiči nedozví, proč je uzavřená další ulice. Z toho důvodu nyní spouští město nový informační web www.kopemezabrno.cz, na kterém předesílá lidem zásadní vzkaz: Opravujeme a rekonstruujeme ulice proto, aby se Brnem lépe jezdilo a aby se dopravní situace zlepšovala.

Lidé na této stránce naleznou důležité informace o investicích města, které mají vliv na dopravu a probíhají v současné době, nebo se chystají v budoucnu. „Dopravní omezení nejsou nikdy příjemná, to všichni víme. Díky větším dopravním projektům však město měníme k lepšímu a usilujeme o to, aby byla doprava v Brně v budoucnu plynulejší a cestování snadnější. A je důležité, aby tyto informace měli i řidiči a další obyvatelé města, aby věděli, proč se kde staví a co je na silnicích zdržuje,“ vysvětluje primátor města Brna Petr Vokřál.

Informační web bude veškeré stavby popisovat jazykem srozumitelným laikům, takže nehrozí, že by docházelo k nějakým nedorozuměním. Dále bude vždy připojena fotka místa, kterého se konkrétní stavební práce týkají. Kromě informací o zmíněných uzavírkách a době trvání se lidé z webu dozvědí také to, co jim chvilkové komplikace přinesou do budoucna. Například redukce hlučnosti tramvajové trati a tím i bydlení v tišším prostředí. 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře