Reklama
reklama

Kontroverzní průvodce Brnem je zpět

Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou výjimečnost. Přestože se od prvního vydání brněnští politici distancovali, vychází nyní v nákladu 2 tisíce kusů.

Nejen kvůli průtahu obcí a husté dopravě si na jaře vzal průvodce moravskou metropolí na paškál sousední Kuřim. Město v jedné z kapitol popsal jako specifickou variaci pracovního tábora a pomník „ztráty lidské soudnosti“. Pro tamní občany již celá situace během léta vymizela do ztracena. „Průvodce mě neurazil, já jsem se tomu spíš smála. Protože je to opravdu zbytečné, že se člověk naštve. A možná to opravdu byla bota, kterou nevědomky v Brně sami vyvolali,“ podělila se o názor místní důchodkyně paní Jiřina. Obci ale bude kontroverzní řádky neustále připomínat facebooková stránka nazvaná Brněnský institut pro urážení Kuřimi. Ta má více než čtyři tisíce fanoušků, kteří vymýšlejí na vrub města často velmi ostré vtipy.

Zapomenuto je vše i podle kuřimského starosty Draga Sukalovského. V nově přidané kapitole nyní dostal, stejně jako některá další města a obce, možnost vyzdvihnout krásy Kuřimi. K propagaci měli starostové deset stran. „Dohodli jsme se se starosty dotčených měst a obcí, že do průvodce přidáme kapitolu, ve které budou moci vyzdvihnout fakt, proč by měli turisté jejich destinaci navštívit. Této možnosti využil Adamov, Blansko, Kuřim, Moravský Krumlov, Rousínov a Velké Pavlovice,“ vysvětlil primátor města Brna Petr Vokřál. Kromě nově přidaných stran má průvodce i novou obálku a editorial, který reaguje na svého předchůdce.

Autentického průvodce To je Brno vydalo k příležitosti zahájení letošní turistické sezóny Turistické informační centrum města Brna. Nepochopení a kontroverze přitom vyvolala poslední jedenáctá kapitola, která popisovala okolí Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře