Reklama
reklama

Kontroverzní průvodce Brnem je zpět

Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou výjimečnost. Přestože se od prvního vydání brněnští politici distancovali, vychází nyní v nákladu 2 tisíce kusů.

Nejen kvůli průtahu obcí a husté dopravě si na jaře vzal průvodce moravskou metropolí na paškál sousední Kuřim. Město v jedné z kapitol popsal jako specifickou variaci pracovního tábora a pomník „ztráty lidské soudnosti“. Pro tamní občany již celá situace během léta vymizela do ztracena. „Průvodce mě neurazil, já jsem se tomu spíš smála. Protože je to opravdu zbytečné, že se člověk naštve. A možná to opravdu byla bota, kterou nevědomky v Brně sami vyvolali,“ podělila se o názor místní důchodkyně paní Jiřina. Obci ale bude kontroverzní řádky neustále připomínat facebooková stránka nazvaná Brněnský institut pro urážení Kuřimi. Ta má více než čtyři tisíce fanoušků, kteří vymýšlejí na vrub města často velmi ostré vtipy.

Zapomenuto je vše i podle kuřimského starosty Draga Sukalovského. V nově přidané kapitole nyní dostal, stejně jako některá další města a obce, možnost vyzdvihnout krásy Kuřimi. K propagaci měli starostové deset stran. „Dohodli jsme se se starosty dotčených měst a obcí, že do průvodce přidáme kapitolu, ve které budou moci vyzdvihnout fakt, proč by měli turisté jejich destinaci navštívit. Této možnosti využil Adamov, Blansko, Kuřim, Moravský Krumlov, Rousínov a Velké Pavlovice,“ vysvětlil primátor města Brna Petr Vokřál. Kromě nově přidaných stran má průvodce i novou obálku a editorial, který reaguje na svého předchůdce.

Autentického průvodce To je Brno vydalo k příležitosti zahájení letošní turistické sezóny Turistické informační centrum města Brna. Nepochopení a kontroverze přitom vyvolala poslední jedenáctá kapitola, která popisovala okolí Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře