Reklama
reklama

Kontroverzní průvodce Brnem je zpět

Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou výjimečnost. Přestože se od prvního vydání brněnští politici distancovali, vychází nyní v nákladu 2 tisíce kusů.

Nejen kvůli průtahu obcí a husté dopravě si na jaře vzal průvodce moravskou metropolí na paškál sousední Kuřim. Město v jedné z kapitol popsal jako specifickou variaci pracovního tábora a pomník „ztráty lidské soudnosti“. Pro tamní občany již celá situace během léta vymizela do ztracena. „Průvodce mě neurazil, já jsem se tomu spíš smála. Protože je to opravdu zbytečné, že se člověk naštve. A možná to opravdu byla bota, kterou nevědomky v Brně sami vyvolali,“ podělila se o názor místní důchodkyně paní Jiřina. Obci ale bude kontroverzní řádky neustále připomínat facebooková stránka nazvaná Brněnský institut pro urážení Kuřimi. Ta má více než čtyři tisíce fanoušků, kteří vymýšlejí na vrub města často velmi ostré vtipy.

Zapomenuto je vše i podle kuřimského starosty Draga Sukalovského. V nově přidané kapitole nyní dostal, stejně jako některá další města a obce, možnost vyzdvihnout krásy Kuřimi. K propagaci měli starostové deset stran. „Dohodli jsme se se starosty dotčených měst a obcí, že do průvodce přidáme kapitolu, ve které budou moci vyzdvihnout fakt, proč by měli turisté jejich destinaci navštívit. Této možnosti využil Adamov, Blansko, Kuřim, Moravský Krumlov, Rousínov a Velké Pavlovice,“ vysvětlil primátor města Brna Petr Vokřál. Kromě nově přidaných stran má průvodce i novou obálku a editorial, který reaguje na svého předchůdce.

Autentického průvodce To je Brno vydalo k příležitosti zahájení letošní turistické sezóny Turistické informační centrum města Brna. Nepochopení a kontroverze přitom vyvolala poslední jedenáctá kapitola, která popisovala okolí Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře