Reklama
reklama

Konec nepořádku. Žabovřesky budou mít první podzemní kontejnery na tříděný odpad

Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.

Nové podzemní kontejnery by se měly na pomezí Šmejkalovy ulice a Burianova náměstí objevit nejpozději v červnu. Instalace tohoto moderního způsobu třídění odpadu má podle městské části několik výhod. 

„Veřejné prostranství dolní části Burianova náměstí dostane mnohem důstojnější vzhled,“ popsal Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno a místostarosta MČ Brno – Žabovřesky. Zásobníky umístěné pod úrovní země totiž minimalizují zápach i nepořádek. 

Další předností je i velký objem nových nádrží. Stávající kontejnery byly mnohdy přeplňované a jejich kapacita už nestačila. V porovnání nahradí podzemní varianta hned tři mobilní zásobníky. 

Udržet čistotu bezprostředního okolí pomůže i světelná signalizace. Ta upozorní na to, že se do kontejneru již další odpadky nevejdou. „Podzemní kontejnery na tříděný odpad signálem informují dispečink společnosti SAKO Brno o svém naplnění, což umožní operativní svoz odpadu. V některých evropských městech je tento systém již úspěšně používán a budeme jím postupně vybavovat také naše podzemní kontejnery,“ vysvětlil Filip Leder.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře