Reklama
reklama

Konečně. Merhautovou ulicí budou opět jezdit tramvaje

Dobrá zpráva je připravena pro všechny cestující tramvajovou linkou číslo 5. Po třech měsících končí uzavírka Merhautovy ulice. Tramvaje se sem vrátí v sobotu 27. června.

Brněnský dopravní podnik zprovozňuje trať v termínu. „Koronavirová pandemie pro mnohé stavby znamenala řadu komplikací, opožděné dodávky nebo nedostatek personálu. Jsem velmi rád, že oprava ulice Merhautova není tímto případem a tramvajová doprava se sem vrátí v termínu, ve kterém jsme plánovali,“ popsal generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Celkové náklady vyšly na 114 milionů korun.

Během oprav byl kompletně vyměněn stávající kolejový rošt obou kolejí a tramvajová trať dostala novou konstrukci na betonových panelech včetně dostupných protihlukových opatření. A to například díky využití tichého asfaltu.

Novinky zaregistrují Brňané i u zastávek Jugoslávská. Ty jsou nově v obou směrech bezbariérové a od konce prázdnin na nich cestující získají informace o dojezdech spojů či mimořádných událostech z elektronických panelů.

Bezbariérové jsou nyní i zastávky Venhudova a do konce července bude dokončena i úprava zastávek Zdráhalova.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře