Reklama
reklama

Koncem května se lidé v Kuřimi dočkají nové autobusové zastávky

Lidé v Kuřimi si konečně mohou oddechnout. V pondělí byla zahájena výstavba dlouho očekávané autobusové zastávky v lokalitě Díly pod sv. Jánem ve směru z Brna na Kuřim. Stavba potrvá až do konce dubna a přinese s sebou přechodné úpravy provozu a dopravního značení.

Lidé z Kuřimi již delší dobu poptávali autobusovou zastávku v lokalitě Díly pod sv. Jánem. Vznikl zde však spor o pozemky a jejich výkup trval déle, než se předpokládalo. Když se podařilo získat souhlas majitele, tak bohužel zemřel a dědicové se proti smlouvě o prodeji odvolali. Nakonec však jednání dopadla zdárně pro město Kuřim a počátkem tohoto týdne započala výstavba nové autobusové zastávky za 1,7 milionu korun. Stavební práce potrvají až do 30. dubna 2017 a během této doby dojde k drobným úpravám silničního provozu před kruhovým objezdem u supermarketu Lidl ve směru na Kuřim. Nová zastávka by měla být v provozu již počátkem května letošního roku.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře