Kometa zásluhou velké bojovosti otočila zápas a v nájezdech získala dva důležité body

Už se zdálo, že se Kometa nedočká před domácím publikem ani bodu, protože prohrávala s Litvínovem v polovině zápasu 0:3, ale za polovinou střetnutí se nakopla a po velmi bojovném výkonu dokázala vyrovnat na 3:3 a dotáhnout zápas do prodloužení, respektive nájezdů. V ních rozhodl Luboš Horký a získal tak pro svůj tým cenné dva body.

Začátek slavnostního zápasu v rámci projektu Legenda legendám patřil domácím, kteří Muellerem poprvé zahrozili. Honzík však puk vyrazil a poté poslal do akce Lukeše. S jeho pokusem si Vejmelka poradil. V 8. minutě už ale poprvé udeřilo. Puk se dostal mezi kruhy na volného Lukáše Válka, který si položil brněnského brankáře a bekhendem poslal touš pod víko - 0:1. Ve 13. minutě viděla zaplněná DRFG arena další branku. Bohužel se ujala akce Tomáše Pavelky, ke kterému se puk dostal po sériích odrazů a z otočky prostřelil Vejmelku - 0:2.

Druhá část hry začala přesilovkou Litvínova, která však zůstala nepotrestaná. Nicméně ve 27. minutě se ujala akce Jana Ščotky, jehož střela z mezikruží vymetla pavučiny v brněnské bráně - 0:3. Brňané to ovšem nezabalili a do hry je dostal o jedenáct vteřin později Lukáš Kucsera, který střelou z levého kruhu zamířil přesně do Honzíkovy šibenice - 1:3.

Od té doby bylo prakticky na ledě jedno mužstvo. Brňané bojovali o další gól a vytvářeli si velké šance. Tu největší proměnil v přesilovce Martin Zaťovič, který po přesném ťukecu s Muellerem a Eratem zakončil do prázdné brány - 2:3. Poslední čtyři minuty druhé periody se hrálo výhradně před Honzíkem, který pochytal tutovku Orsavovi a také Muellerovi. Zlepšený výkon Komety ocenilo také publikem, které své hráče neúnavně hnalo za vyrovnáním.

Touhu vyrovnat ukázali ve třetí třetině i hráči Komety. Tlak gradoval v přesilovce a vzápětí po jejím skončení. Poskakující kotouč před bránou uklidil do sítě snad všemi možnými prostředky Martin Zaťovič a zaslouženě srovnal na 3:3. Posléze mohlo být v Brně ještě veseleji. V oslabení jel sám na bránu Plekanec, ale svůj blafák nedotáhl do úspěšného konce. A tak se šlo do prodloužení.

V něm se mnoho zajímavého nestalo a na řadu tak přišly nájezdy. V nich uspěl nejprve Peter Mueller a hostující Jakub Petružálek srovnal. V páté sérii nájezdů však dokonal obrat Brna Luboš Horký krásnou střelou do víka - 4:3.Kometa tak zahájila třízápasovou šňůru zápasů před domácím publikem výhrou za dva body.

Branky a nahrávky: 27. Kucsera (Orsava, Kusko), 36. Zaťovič (Mueller, M. Erat), 52. Zaťovič (Mueller, Orsava), rozh. nájezd Horký. – 8. Válek (Aliu, Zygmunt), 13. T. Pavelka (F. Lukeš), 27. Ščotka (Stříbrný, Válek). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Rožánek, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7203. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 4:3. Hráči zápasu: Peter Mueller - Lukáš Válek.

Zdroj: HC Kometa