Reklama
reklama

Kometa veze ze Zlína tři body

Nedělní duel na ledě Zlína začali sice lépe domácí, kteří se dostali do vedení v deváté sekundě utkání, tím ale gólové představení zlínských hokejistů skončilo a Brňané otočili duel ve svůj prospěch. V první části se trefil Luboš Horký s Martinem Dočekalem, druhá třetina nabídla druhou branku znovu z hole Dočekala a výsledek pečetil v přesilové hře Peter Mueller. Kometa veze na jih Moravy plný bodový zisk.

Úvod utkání mezi Zlínem a Kometou patřil domácím hokejistům, kteří hned po devíti vteřinách skórovali. Kubiš vyslal ideální pas před bránu, kde byl Jiří Ondráček a gólman Kašík neměl šanci reagovat - 1:0. S Kometou ovšem inkasovaná branka nezamávala a v 5. minutě přišlo vyrovnání. Mallet poslal krásnou přihrávku před bránu, kde byl Luboš Horký a jeho střela z bezprostřední blízkosti Sedláčka propadla tomuto brankáři těsně mezi betony. Pro brněnského útočníka tím skončilo dlouhé čekání na první gól sezóny - 1:1.

Od té doby přebrala otěže zápasu brněnská Komety, která si vynutila tlak a také několik šancí. Kupříkladu pumelice Muellera skončila na horní tyči a Pláškův pokus zastavil brankář Sedláček. Nicméně hosté šli přeci jen do vedení po rychlé kombinační akci. Na jejím konci byla střela Martina Dočekala z mezikruží, jenž zapadla mezi betony zlínského strážce. Mimochodem i pro "Doda" to byla první branka v této sezóně. Herní převaha byla v první třetině jasná, Kometa byla aktivnější a měla více ze hry.

I ve druhé třetině diktovala tempo hry Kometa, která měla více ze hry, ale nesměla zapomínat na občasné výpady soupeře. Zlín občas vypustil do světa brejkovou situaci, kterou musel výborný Kašík řešit. A tak místo vyrovnání domácích se Brňanům během jedné minuty podařilo dvakrát skórovat. Čermák našel parádní přihrávkou mezi kruhy volného Martina Dočekala, jehož rána přesně zapadla mezi tři tyče.

O dvaačtyřicet vteřin později bylo v brněnském kotli ještě veseleji. V přesilovce přihrál na levý kruh Holík americkému snajprovi Peteru Muellerovi a Sedláček lovil puk ze své svatyně počtvrté. Za dvě třetiny vyslali hosté na Sedláčkovu bránu třicet střel a vedli 4:1.

V závěrečné části to opět byli svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského, kteří udávali tempo hry, žádný kotouč už si ale nenašel cestu za Sedláčkova záda. Nejblíž k tomu měl při dorážce Bedřich Köhler, který ale bekhendem netrefil prostor mezi tyčemi. Ševci se snažili alespoň korigovat skóre utkání, Libor Kašík ale stejně jako ve druhé třetině zlikvidoval všechny šance soupeře. Kometa si po výhře 4:1 připisuje do tabulky důležité tři body.

Branky a nahrávky: 1. J. Ondráček (Kubiš, Fořt) – 5. L. Horký (Mallet, Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Köhler), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec). Rozhodčí: Kubičík, Hradil - Polák - Hanzlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 28:38.Průběh utkání: 1:0, 1:4. Hráči zápasu: Jiří Ondráček - Peter Mueller.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře