Reklama
reklama

Kometa veze ze Zlína tři body

Nedělní duel na ledě Zlína začali sice lépe domácí, kteří se dostali do vedení v deváté sekundě utkání, tím ale gólové představení zlínských hokejistů skončilo a Brňané otočili duel ve svůj prospěch. V první části se trefil Luboš Horký s Martinem Dočekalem, druhá třetina nabídla druhou branku znovu z hole Dočekala a výsledek pečetil v přesilové hře Peter Mueller. Kometa veze na jih Moravy plný bodový zisk.

Úvod utkání mezi Zlínem a Kometou patřil domácím hokejistům, kteří hned po devíti vteřinách skórovali. Kubiš vyslal ideální pas před bránu, kde byl Jiří Ondráček a gólman Kašík neměl šanci reagovat - 1:0. S Kometou ovšem inkasovaná branka nezamávala a v 5. minutě přišlo vyrovnání. Mallet poslal krásnou přihrávku před bránu, kde byl Luboš Horký a jeho střela z bezprostřední blízkosti Sedláčka propadla tomuto brankáři těsně mezi betony. Pro brněnského útočníka tím skončilo dlouhé čekání na první gól sezóny - 1:1.

Od té doby přebrala otěže zápasu brněnská Komety, která si vynutila tlak a také několik šancí. Kupříkladu pumelice Muellera skončila na horní tyči a Pláškův pokus zastavil brankář Sedláček. Nicméně hosté šli přeci jen do vedení po rychlé kombinační akci. Na jejím konci byla střela Martina Dočekala z mezikruží, jenž zapadla mezi betony zlínského strážce. Mimochodem i pro "Doda" to byla první branka v této sezóně. Herní převaha byla v první třetině jasná, Kometa byla aktivnější a měla více ze hry.

I ve druhé třetině diktovala tempo hry Kometa, která měla více ze hry, ale nesměla zapomínat na občasné výpady soupeře. Zlín občas vypustil do světa brejkovou situaci, kterou musel výborný Kašík řešit. A tak místo vyrovnání domácích se Brňanům během jedné minuty podařilo dvakrát skórovat. Čermák našel parádní přihrávkou mezi kruhy volného Martina Dočekala, jehož rána přesně zapadla mezi tři tyče.

O dvaačtyřicet vteřin později bylo v brněnském kotli ještě veseleji. V přesilovce přihrál na levý kruh Holík americkému snajprovi Peteru Muellerovi a Sedláček lovil puk ze své svatyně počtvrté. Za dvě třetiny vyslali hosté na Sedláčkovu bránu třicet střel a vedli 4:1.

V závěrečné části to opět byli svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského, kteří udávali tempo hry, žádný kotouč už si ale nenašel cestu za Sedláčkova záda. Nejblíž k tomu měl při dorážce Bedřich Köhler, který ale bekhendem netrefil prostor mezi tyčemi. Ševci se snažili alespoň korigovat skóre utkání, Libor Kašík ale stejně jako ve druhé třetině zlikvidoval všechny šance soupeře. Kometa si po výhře 4:1 připisuje do tabulky důležité tři body.

Branky a nahrávky: 1. J. Ondráček (Kubiš, Fořt) – 5. L. Horký (Mallet, Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Köhler), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec). Rozhodčí: Kubičík, Hradil - Polák - Hanzlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 28:38.Průběh utkání: 1:0, 1:4. Hráči zápasu: Jiří Ondráček - Peter Mueller.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře