Reklama
reklama

Kometa v Pardubicích prohrávala o tři branky. Nakonec zavelela k velkému obratu

Neskutečný obrat, tak by se dal charakterizovat duel mezi Pardubicemi a Kometou. Domácí Dynamo vedlo v zápase s Brnem o dvě, respektive o tři branky, jenže Moravané to nevzdali a ve třetí části třemi góly duel otočili na svou stranu. Ke zvratu zavelel nejprve vyrovnáním Hynek Zohorna a rozhodující úder zasadil Alex Mallet.

Pardubice začaly aktivně a hned ve druhé minutě ohrozil s novou maskou chytajícího Čiliaka domácí Perret, ale nedokázal zakončit ideálně. Kometa se postupně dostávala do hry a měla i územní převahu. Bartejsova střela od modré Kacetla nepřekvapila, únik Čermáka byl zastaven obranou a zákrokem brankáře a největší možnost Brňanů měl Martin Erat. Jenže toho pravým betonem vychyta bývalý gólman Hradce.

Dlouho to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, ale necelou minutu před koncem vystihl špatnou rozehrávku hostů Tomášek, zadovkou poslal puk na Tomáše Vondráčka a ten střelou do horní části brány překonal svého bývalého kolegu Čiliaka - 1:0. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Ve druhé třetině se diváci dočkali brankových hodů. Na obou stranách padly hned dvě branky. Běžela 26. minuta a Tomášek svou druhou asistencí našel mezi kruhy Sachu Treilleho, který překonal střelou nad rameno brněnského brankáře - 2:0. V polovině utkání hrály Pardubice přesilovku a v čase 29:59 se Peter Quenneville nejlépe zorientoval v brankovišti a sám před bránou zakončil naprosto přesně - 3:0.

Uběhly sotva dvě minuty a Kometa se dostala rázem do hry. Marcel Haščák nenápadnou střelou přes obránce překvapil doposud jistého Kacetla - 3:1. To brněnský tým rázem pořádně nakoplo, ihned se dostávala do velkého tlaku a přicházely i velké šance. Nahodil s Haščákem sami před pardubickou klecí neuspěli, ovšem Tomáš Svoboda v přesilovce po přihrávce Zaťoviče zůstal správně stát u levé tyče a překonal Kacetla - 3:2. V závěru druhé dvacetiminutovky mohl vyrovnat Erat, ale Kacetl vytáhl výtečný zákrok.

Po minutě a půl ze třetí třetiny šly Pardubice opět do dvoubrankového vedení. Na mezikruží si najel Ján Sýkora a táhlou střelou poslal kotouč do brněnské brány. Ale i ani tento stav Kometu nezlomil. Hruška zpoza mantinelu našel na pravém kruhu Martina Zaťoviče, jehož střela přes beka zapadla potřetí do brány Dynama - 4:3.

Moravané se dál snažili s výsledkem něco udělat a měli obrovský tlak. V přesilovce však podržel svůj tým Ondřej Kacetl. Na druhé straně pálil nebezpečně Kaut a Čiliak vytáhl výborný zákrok. Pak se však děly velké věci. V 55. minutě v oslabení nahodil puk od modré čáry Hynek Zohorna a puk propadl do sítě Kacetla. A aby toho nebylo pro Dynamo málo, expardubická dvojice Nahodil a Alex Mallet totálně otočili výsledek. Sami jeli na pardubickou klec a rozebrali Kacetla do posledního šroubku - 4:5.

Domácí mužstvo to v závěru zkusilo při hře bez brankáře, ale Čiliak a brněnská obrana v klíčových momentech obstála. Kometa prohrávala 0:3, 2:4 a stejně dokázala výsledek otočit. Brno si tak připisuje tři body po třetí výhře v řadě.

Branky a nahrávky: 20. Vondráček (Tomášek), 26. Treille (Tomášek), 30. Quenneville (P. Sýkora, Rolinek), 42. J. Sýkora (Rolinek, Bojko) – 32. Haščák (T. Svoboda, O. Němec), 37. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 46. Zaťovič (M. J. Hruška, Erat), 55. H. Zohorna, 58. Mallet (Nahodil, Malec). Rozhodčí: Šír, Sýkora - Gerát, Hynek.Vyloučení: 4:5, navíc Kacetl 10. minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7755. Střely na branku: 30:31.Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 4:5. Hráči zápasu: Tomáš Vondráček - Tomáš Svoboda..

Zdroj: Kometa Brno

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře