Kometa v nejrychlejší možné době porazila Spartu a postupuje do semifinále

Tolik očekávaná série mezi Kometou a Spartou měla velmi rychlý průběh. Po dvou zápasech venku, kdy se Brňanům povedlo dvakrát vyhrát, se celá série přesunula pod Špilberk. Třetí zápas Kometa vybojovala v prodloužení, v tom čtvrtém o osudu duelu rozhodla po druhé třetině. Hattrickem se blýskl Vojtěch Němec. Celým tým Brna předváděl po celou dobu série skvělé výkony, bojoval, dřel a hrál srdcem. Kometa vyřadila Spartu nejrychlejším možným způsobem 4:0!

Úvod duel nabídl skvělý start Komety. Sotva se diváci ve vyprodané DRFG Areně usadili na svá místa, domácí vedli. Střela obránce Kováčika se odrazila od mantinelu před volného Marcela Haščáka, který střelou do prázdné otevřel účet utkání - 1:0. Moravané byli dál aktivnější a měli tlak, ale brankář Sparty Pöpperle odolal. Poté přebrali hosté iniciativu, zahráli si přesilovku a několikrát zavařili slovenskému brankáři Čiliakovi. Eminger byl hodně blízko vyrovnání, což se ale povedlo až Lukáši Pechovi, jehož pokus skončil nad vyrážečkou Čiliaka - 1:1.

Hrál se útočný, bojovný a pohledný hokej. Sparta po vyrovnání ožila, jenže obrana Komety byla pozorná a navíc chodila do nebezpečných akcí. Čtyři minuty před koncem třetiny našel Kvapil před bránou Vojtěcha Němce a ten střelou bekhendem poslal kotouč do brány Sparty. A tentýž hráč o dvě minuty později skvělou kličkou do bekhendu ještě víc rozburácel brněnský stánek - 3:1.

Druhá třetina začala šancí Sparty, Buchtele netrefil v ideální pozici kotouč a Čiliaka tak neohrozil. Byl to velký večer pro celé Brno, pro celou Kometu a především pro Vojtěcha Němce, který ve 27. minutě ukázal svou rychlost a šikovnost a svým zakončením vyhnal Pöpperleho z brány - 4:1. Hattrick a čepice na ledě! Kometa i nadále bušila do soupeřových vrat, k tomu měla i dvě tutovky. Nejprve Ondřej Němec trefil břevno a v pokračující přesilovce se totéž povedlo i Zaťovičovi. Sparta v závěru třetiny hrála dvojnásobnou přesilovku, ale gól nedala.

Posledních dvacet minut hrála Kometa velmi pozorně a takticky. Do ničeho velkého se nechtěla hnát a soustředila se ma kontrolu skóre. Sama jej mohla ještě navýšit v přesilovce, kdy Zohorna orazítkoval tyč, pro Kometu již potřetí v zápase. Utkání se za obrovských oslav brněnských fanoušků dohrávalo, Sparta sice chtěla ještě výsledek upravit, ale víc už se nestalo a v Brně mohly propuknout velkolepé oslavy.

Branky a nahrávky: 2. Haščák (Kováčik, M. Kvapil), 17. V. Němec (M. Kvapil, Gulaši), 19. V. Němec (Haščák), 27. V. Němec (M. Kvapil) – 7. Pech (Deveaux, Gernát). Rozhodčí: Mrkva, Bulanov (RUS) – Lhotský, Svoboda.Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Stav série: 4:0 Hráči utkání: Vojtěch Němec - Lukáš Pech.

Zdroj: HC Kometa

Autor:
redakce
Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce, jde o přípravu na stavbu velkého městského okruhu. Brňané se tedy musejí připravit na další omezení provozu.
24.05.2017 - 11:40
Vlastním očím nechtěli věřit královopolští policisté, kteří v pátek dopoledne měřili rychlost v Žilkově ulici.
24.05.2017 - 10:28
Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezóně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Bizarní černá groteska bude mít premiéru 26. května a zavede diváky spolu s...
24.05.2017 - 07:22
V rámci festivalu Meeting Brno se uskuteční jedinečná akce umělkyně Kateřiny Šedé: Šalina Music Tour. Cestující vybraných tramvajových linek tak budou mít v následujících dvou dnech jedinečnou...
23.05.2017 - 14:26
Propojení ulice Bašty s ulicí Nádražní si Brňané přejí spoustu let. Nyní to vypadá, že by konečně mohlo dojít k výstavbě schodů a již na podzim by se po nich mohli projít první zájemci.
23.05.2017 - 11:59
Strážníci městské policie v sobotu večer pátrali po třech osobách, které na jihu Brna sprejovaly po zdech.
23.05.2017 - 10:17