Reklama
reklama

Kometa v Litvínově dlouho vedla. Verva rozhodla o vítězství ve třetí části

Dobře nakročeno ke třem bodům měli ve středu večer hokejisté Komety v Litvínově. Brňané vedli v utkání 2:0 a 3:1, domácí se však ve třetí části třikrát gólově prosadili a nakonec získali všechny body. První zápas po zranění odehrál útočník Martin Erat.

Kometa v Litvínově začala dobře a už na konci 2. minuty si vynutila přesilovku, kterou bleskově využila. Marek Kvapil dostal přihrávku na levý kruh, odkud si našel ještě lepší střeleckou pozici a nekompromisně poslal puk za záda domácího brankáře Januse - 0:1.

Následně Brňané ustáli hned tři početní výhody soupeře a těsně před první sirénou udeřili podruhé. Hynek Zohorna našel zpoza branky Martina Nečase před odkrytou levou částí Janusovy klece a osmnáctiletý útočník umístil střelu naprosto přesně – 0:2! Ve druhé třetině mohli hosté z jižní Moravy náskok několikrát navýšit, výborně chytající Janus byl ale proti.

Domácí se prosadili až v další přesilovce, kdy se k odraženému puku dostal Karel Pilař a ranou zpoza pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Euforii Vervy však uťal Radim Zohorna, jenž zužitkoval skvělý Vondráčkův pas k odkryté levé tyčce. Za Litvínov pak snížil Martynek, Kometa nicméně po čtyřiceti minutách vedla 3:2 a kráčela za třemi body.

Jenže Litvínovským ve středu vycházelo vše, na co sáhli. V devětačtyřicáté minutě pláchl brněnské obraně Jakub Černý a z levého kruhu poslal touš za Vejmelkova záda. Sedm minut před koncem třetího dějství se pak puk před brněnským gólmanem dostal až k Martinu Hanzlovi a ten poslal Vervu poprvé v utkání do vedení.

Kometa zkusila v závěru štěstí při hře bez brankáře, ale třináct vteřin před koncem přidal svůj druhý gól v zápase Pilař a definitivě rozhodl o třech bodech pro domácí.

Branky a nahrávky: 27. K. Pilař (Sörvik), 39. Martynek, 49. J. Černý (R. Hanzl), 54. M. Hanzl (R. Hanzl), 60. K. Pilař (Gerhát, M. Hořava) – 3. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec), 20. Nečas (H. Zohorna), 35. R. Zohorna (Vondráček, Dočekal). Rozhodčí: Hribik, Bulanov – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení:0:0. Diváci: 4135. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře