Reklama
reklama

Kometa srovnává v semifinálové sérii

Vypjatá semifinálová série pokračovala čtvrtým utkáním. Podobně jako v předcházejících duelech se skóre podařilo otevřít soupeři z Liberce. Kometa ovšem znovu držela krok a ve druhé třetině srovnala díky Zaťovičovi. Liberci se sice podařilo ještě jednou odskočit, ale mečbol Bílých Tygrů odmítl srovnávací brankou Bartejs. V prodloužení Kometa navázala na aktivní výkon ze třetí třetiny a kýžené srovnání semifinálové série trefil mladíček Karel Plášek. Semifinálová série pokračuje ve čtvrtek na severu Čech, kam se stěhuje za stavu 2:2.

Kometa nastoupila do druhého domácího semifinálového utkání odhodlaně, ale z úvodního náporu nedokázala vytěžit příležitost, kterou by ohrozila brankáře Willa ve svatyni Bílých Tygrů. Liberec se do hry dostal díky přesilové hře. Domácí tým početní výhodu Severočechů ubránil s přehledem, ale zanedlouho po jejím konci hosté otevřeli skóre zápasu. Ve středním pásmu napřáhl Hudáček a přihrávkou z pravého křídla našel dobře najetého Michala Birnera, jenž pohotovou střelou z voleje překonal Čiliaka v brance Komety.

Kometa se snažila hrát trpělivě a vyčkávat na své příležitosti, ty se však dostavily až v závěru první třetiny, kdy Jihomoravané dostali možnost početní výhody. Domácím hokejistům se podařilo soupeře sevřít v jeho obranném pásmu, ostře měl nabito Mueller, ale ani jedna z jeho slibných střel neskončila za zády libereckého brankáře Willa.

Start druhé třetiny přinesl nedisciplinovanost hostů a Kometě se naskytla jedinečná příležitost dvojnásobné početní výhody. Martin Zatovič si od počátku přesilové hry hledal prostor před brankou, aby nakonec přijal přihrávku od Orsavy a nekompromisně zavěsil. Následující minuty přinesly řadu soubojů na hranici pravidel. Rozhodčí vylučoval až za pěstní potyčku mezi Bartejsem a Lakatošem. Ve hře 4 na 4 se nejprve do slibné palebné pozice dostal brněnský Michálek, ale libereckou branku přestřelil. Pár vteřin po brněnské příležitosti hráli hosté přesilovku 4 na 3. Bílým Tygrům se ji podařilo využít. Kvapil přihrávkou přes šíří pásma našel na pravém kruhu Tomáše Filippiho, jenž napřáhl z voleje a prostřelil Čiliaka, do puku navíc nešťastně vložil hůl domácí obránce, čímž neúmyslně změnil směr kotouče.

Kometa se snažila najít cesty k vyrovnávací trefě. Hrubou chybu v rozehrávce Bilých Tygrů mohl ztrestat Plášek, když se snažil kotouč propasírovat mezi betony brankáře Willa, ten však dokázal puk zastavit a s pomocí vracejících se obránců krušnou chvíli ustál. Po druhém dějství tak Kometa čítala jednobrankové manko.

Kometa od počátku třetí třetiny bylo mimořádně aktivní v ofenzívě. Bílí Tygři se snažili zabezpečit obranné pásmo a bránit hubený náskok. Nápor Brňanů navíc umocnila přesilová hra, ve které se do slibné střelecké příležitosti dostal Orsava, pozorný Will si ovšem na jeho prudkou ránu počínal úspěšným zákrokem. Další vlnu útoku prezentoval Štencel, jenž si najel mezi kruhy libereckého pásma, jenže v momentě jeho střelby vypadla liberecká branka ze základního postavení. V čase 48:38 už však vyprodaná DRFG arena propukla v jásot. Holík poslal přihrávku opět mezi kruhy, kde byl tentokrát najetý Tomáš Bartejs a přesnou střelou zápěstím pod víko obnovil vyrovnaný stav.

Vyprodaná hala byla znovu svědkem vyhrocených momentů, které korunovala pěstní potyčka mezi Zaťovičem a hostujícím Hudáčkem,obrovský aplaus nakonec sklidil domácí borec, když svého soupeře povalil k ledu. Kometa byla ve třetí třetině aktivnějším týmem a několikrát dokázala Bílé Tygry uzamknout v obranném pásmu, do konce základní hrací doby se však nerozhodlo, a tak se potřetí v rámci semifinálové série šlo do prodloužení.

Prodloužení čtvrtého semifinálového duelu nemělo dlouhého trvání. Již v čase 61:22 uvolnil Orsava přihrávkou z obranného pásma Karla Pláška a mladičký útočník v barvách Komety v samostatném úniku přesně zavěsil kotouč nad rameno brankáře Willa, čímž rozpoutal totální euforii ve vyprodané areně. Kometa tak bude cestovat na sever Čech za stavu 2:2 na zápasy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
17.04.2019 - 08:00
Komentáře