Reklama
reklama

Kometa sice rychle vedla, nakonec ale Třinci podlehla

Hokejisté Komety ve svém předposledním vystoupení na domácím ledě v základní části body nevydolovali. Druhému celku extraligové tabulky Ocelářům z Třince podlehli 2:5. Modrobílí se sice dostali do vedení, když se ve druhé minutě prosadil Hynek Zohorna, hosté ale ještě v první části utkání otočili, a nakonec získali tři body.

Domácím vyšel vstup do utkání. Hned ve druhé minutě Mallet šikovnou zadovkou přenechal puk Hynku Zohornovi, po jehož svižné střele z levého kruhu propadl puk Hrubcovi mezi vyrážečkou a tělem. Při rychlém protiútoku našel v polovině šesté minuty Roth přesnou kolmicí najíždějícího Rostislava Marosze, který se do odkryté klece nemýlil. Domácí si mohli záhy jednobrankové vedení vzít zpět, jenomže žádnou ze svých dobrých příležitostí nevyužili. A tak se do vedení dostali hosté. Lukáš Krajíček sice v osmnácté minutě zpoza kruhů minul bránu, jenomže kotouč se nešťastně odrazil od zadního mantinelu na Vejmelku, od jehož betonu se puk dostal za brankovou čáru.

Na úvod druhé části si domácí vytvořili několik šancí, které ale neproměnili. Po Gulašiho přihrávce nepřekonal Hrubce zblízka Vincour, po skončení přesilovky svou šanci neproměnil ani Nečas. Slovo si tak vzali hosté. Po střele Linharta od modré čáry se v nepřehledné situaci před Vejmelkou nejlépe zorientoval Jakub Petružálek, který poslal buk bekhendem pod víko. Po třetí inkasované brance nahradil ve svatyni modrobílého celku Vejmelku Marek Čiliak. Domácí se mohli dostat na kontakt, ovšem Dočekalovu střelu z mezikruží vychytal Hrubec. Následně si Oceláři zahráli svou první přesilovou hru a znovu se jim povedlo vstřelit šťastnou branku. Ve 35. minutě hledal Kamil Kreps před bránou spoluhráče, ovšem puk si za Čiliakova záda si srazil smolně jeden z obránců brněnského celku. 

Na úvod třetí části to na ledě DRFG Areny jiskřilo. Ve 45. minutě se do sebe při jedné z potyček pustili v regulérním pěstním souboji Mallet s Krepsem. Ve 46. minutě sudí nařídil trestné střílení ve prospěch Třince. Exekuci třineckého forvarda Kanea ovšem vychytal připravený Čiliak, jenž zakročil betonem. Hosté se nakonec přeci jen dokázali prosadit ještě jednou. Rákosovou střelu z levého kruhu Čiliak ještě vyrazil, ovšem dorážející Vladimír Dravecký v 51. minutě rozvlnil síť za zády brněnského brankáře. I domácím se podařilo ještě jednou prosadit. Puk se po střele Tomáše Vondráčka odrazil od obránce Milana Doudery za Hrubcova záda. Ani tato branka už nic nezměnila na tom, že si Oceláři odvezli z Brna všechny tři body.

Branky a nahrávky: 2. H. Zohorna (Mallet), 56. Vondráček (O. Němec) – 6. Marosz (Roth, Hrňa), 18. Krajíček (Kane), 27. Petružálek (Linhart, Klimenta), 35. Kreps (Petružálek, Rákos), 51. Dravecký (Rákos). Rozhodčí: Hodek, Polák – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře