Reklama
reklama

Kometa se vrátila zpět mezi šest nejlepších. Zdolala Olomouc

Moravskému derby předcházel slavnostní program vztahující se k oslavě 66. narozenin klubu a zároveň 100. výročí Masarykovy univerzity. Z první třetiny, kterou Kometa odehrála ve speciálně sadě dresů, nakonec odjížděla s jednobrankovým vedením po trefě Jakuba Lva. Do listiny střelců se následně přidal i Luboš Horký, Jakub Orsava a Lukáš Kucsera, kteří tím Brno nasměrovali k důležitému vítězství 4:3.

Vstup do utkání vyšel Kometě přesně podle plánu, první vážnější šanci zápasu dokázal ve 2. minutě využít Jakub Lev. Předcházela tomu kombinace Štencela s Hruškou, kteří uvolnili svého spoluhráče a ten z bezprostřední blízkosti před Lukášem poslal kotouč do odkryté části brány - 1:0. O rychlé vyrovnání se snažil Skladaný, ale narazil na připraveného Vejmelku. Na druhé straně se v 5. minutě předvedl Lukáš, který likvidoval pohotovou teč Horkého po přesném pasu Jenyše.

Druhá brněnská lajna se ukázala v dobrém světle ještě o pár minut později, když zhruba na minutu uzavřela Kohouty v jejich obranném pásmu. Všechny vyslané střely v rámci tohoto tlaku však mířily vedle. Kdo střílel přesně byl ve 14. minutě olomoucký Klimek, jenže puk vyrazil ramenem Vejmelka. Do konce třetiny ještě usiloval o zvýšení náskoku brněnský Němec a po něm dorážející Svačina, gólu už se ovšem publikum nedočkalo. Třetinu odehranou ve výročních dresech s logem Masarykovy univerzity tak Kometa vyhrála poměrem 1:0.

Také vstup do druhé třetiny patřil Kometě. Ve 22. minutě vyhrál Plekanec buly přímo na hůl Luboše Horkého, jenž se neostýchal a bleskově poslal modrobílé do dvoubrankového vedení – 2:0. Netrvalo to však ani dvě minuty a bylo sníženo. Hákování Dočekala potrestal v přesilovce Lukáš Nahodil, který prostřelil Vejmelku po nahrávce Irgla – 2:1.

Hezkou individuální akci poté předvedl domácí Jenyš, kterého v zakončení nad ležícího Lukáše zastavilo až sekání Dujsíka. Rostoucí efektivitu přesilovek Komety pak potvrdil Jakub Orsava, který zúročil přihrávku Holíka a z mezikruží rozvlnil síť za Lukášem – 3:1. Zbytek druhé třetiny se hrálo ve svižném tempu a nechybělo mnoho, aby se diváci dočkali dalších branek. Brněnského Hrušku však zastavilo břevno a za Olomouc ztroskotal na Vejmelkovi nejprve pozemní střelou Dujsík a po něm i do šibenice mířící Irgl. Kometa tak vyhrála další třetinu znovu o jednu branku.

Nechybělo moc a mohla se Kometa radovat také na startu třetí periody. Tentokrát byl blízko skórování obránce Němec, ale ani jeden z jeho příklepů v bráně Lukáše neskončil. A když se to nepovedlo Kometě, udeřili Olomoučtí. Jmenovitě se trefil František Skladaný, jehož rána z levého kruhu zapadla do sítě – 3:2. Snahu Kohoutů o vyrovnání však utnul ve 49. minutě Lukáš Kucsera, který využil chyby obránce a dostal se svou důsledností do zakončení pod horní tyč – 4:2. 

Čtvrtá inkasovaná branka vzala Olomouci na několik minut vítr z plachet, ale v samotném závěru utkání se přece jenom Kohouti dočkali snížení. Výhodu šesti hráčů v poli využil v 60. minutě Lukáš Nahodil, který doklepl odražený puk za brankovou čáru - 4:3. Po vyrovnání sahal v posledních vteřinách Klimek, ale perfektním zákrokem kryl jeho střelu Vejmelka. Kometa si tak dokráčela po bojovném výkonu pro tři důležité body.

Branky a nahrávky: 2. Lev (Štencel, Hruška), 22. L. Horký (Plekanec), 26. Orsava (P. Holík, Zaťovič), 49. Kucsera – 24. Nahodil (Irgl, P. Musil), 46. Skladaný (Burian), 60. Nahodil (Švrček). Rozhodčí: Hodek, Micka – Lučan, Kis. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7204. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 1:0, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3. Hráči utkání: Luboš Horký - Lukáš Nahodil.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Největší vlaková výluka poslední doby se chýlí ke konci. Hlavní nádraží v Brně bude od 15. prosince znovu otevřené. Během výluky prošlo nádraží výraznou rekonstrukcí za více než 2 miliardy, jejíž...
14.12.2019 - 07:00
Celou noc by pravděpodobně strávil v poloze hlavou dolů čtyřiašedesátiletý muž, kdyby si ho ve tmě náhodou nevšiml majitel obchodu v Komárově.
13.12.2019 - 19:03
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Komentáře