Reklama
reklama

Kometa se proti Spartě střelecky neprosadila

V nedělním utkání 48. kola Tipsport extraligy hokejisté Komety nebodovali, v pražské O2 aréně podlehli Spartě 0:4. Utkání sledovalo téměř dvanáct tisíc diváků, řada z nich přijela hráče podpořit právě z Brna. Nejlepším komeťákem zápasu byl zvolen sedmnáctiletý obránce Filip Král.

Začátek zápasu byl ovlivněn dvěma tresty pro hostující hráče. Sparta se dostala ihned do tempa a také se dočkala prvního gólu. Na trestné seděli Vondráček s Hruškou a pohotový Lukáš Pech stál sám u Vejmelkovy svatyně a zavěsil – 1:0. Domácí útočník se dostal do zakončení i v 15. minutě. Opět stál v předbrankovém prostoru a zakončil naprosto přesně – 2:0. Kometa měla náznaky šancí, ale Pöpperleho výrazněji neohrozila.

Ve druhé části se hra Komety podstatně zlepšila a k vidění byli i hostující šance. Brňané dostali k dispozici tři dvouminutové přesilovky, které ale brankář Sparty dokázal kontrolovat. Sparťanský brankář pochytal několik střel obránce Němce a také dorážky Kvapila a teč Káni. Kontaktní gól však stále nepadnul. Pět minut před koncem druhé periody se naskytla velká možnost pro tým z Moravy. Brankář Pöpperle naprosto zbytečně koncem hole udeřil kapitána Komety do obličeje a vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Dlouhou přesilovku hosté nedokázali do konce druhé části zhodnotit, přenesli si ji ovšem do třetí části. I tam přišlo na náhradního brankáře Novotného několik střel, vše se ale minulo účinkem. Dlouhý trest tak nebyl využitý a Sparta přidala ve 46. minutě třetí gól. Miroslav Forman si najel mezi kruhy a střelou po ledě poslal kotouč mezi Vejmelkovy betony – 3:0. Krátce za padesátou minutou napřáhl Řepík, brněnský gólman vyrazil puk před Lukáše Klimka jehož úloha už byla poměrně snadná – 4:0. Takřka dvanáct tisíc diváků, z čehož značná část byla fanoušků Komety, víc už neviděla a domácí Pražané brali tři body.

Branky a nahrávky: 4. Pech (J. Hlinka, Mikuš), 13. Pech (Forman, Kumstát), 46. Forman (Kalina, Piskáček), 51. Klimek (Řepík, J. Hlinka). Rozhodčí: Hejduk, Bulanov – Špůr, Lhotský. Vyloučení: 4:5, navíc Pöpperle (SPA) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 11 974. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře