Kometa se po výhře ve Varech vrací s plným počtem bodů i z Litvínova

Kometa ve víkendovém tripu pokračovala v neděli na ledě Litvínova. První třetinu dokázala ovládnout jak herně, tak i výsledkově. Druhá část nabídla po jedné brance, především rozdílový gól Martina Zaťoviče v závěru periody byl nesmírně důležitý. Třetí část přinesla celkem čtyři branky, Verva sice snižovala, ale Brňané si zkušeně hlídali výsledek a soupeři neustále odskakovali. Pod Špilberk si nakonec odvážejí cenné vítězství 4:3 a šest bodů z venkovního tripu!

Ve střelecky vyrovnané první třetině byla aktivnější a především nebezpečnější Kometa. Ta hrozila častokrát z brejků a právě po jednom rychlém výpadu se dočkala i branky. Litvínovské obraně ujel Petr Holík a přesnou střelou nad ruku brankáře Petráska rozveselil zhruba dvoustovku brněnských fanoušků. Podobně mohla dopadnout i akce Malleta a také Vondráčka, jenže brejky těchto hráčů domácí gólman chytil. Verva měla několik ošemetných střel pouze v přesilovce, vše si ale pohlídal jistý Čiliak.

I ve druhé části se hrál zajímavý hokej. Kometa ihned po klaksonu zahrozila Orsavou, jehož střela těsně minula klec. Domácí přidali až v polovině utkání, kdy začali lépe bruslit a tvořit si také šance. Petružálek si najel z pravé strany a orazítkoval Čiliakovu tyč. Velkou šanci měl i Mikúš, který si najel mezi kruhy, ovšem brněnský gólman opět vytáhl perfektní zákrok. Brněnská obrana neustále odolávala, hrála výborně a zodpovědně.

Vyrovnání Vervy ale přeci jen přišlo. V čase 38:18 šli domácí do brejku a Lukáš Kašpar svůj samostatný nájezd zakončil mezi Čiliakovy betony. Radost Litvínova však neměla dlouhého trvání. Patnáct vteřin před koncem periody napřáhl Barinka a kotouč tečoval před bránou Martin Zaťovič.

Hodně důležitá byla druhá minuta třetí třetiny. Po Dočekalově ráně tečoval šikovně puk Tomáš Vondráčeka Brňané rázem vedli o dva góly. Posléze mohl snížit Petružálek, ale podruhé v zápase trefil jen břevno. Severočeši se kontaktní branky přeci jen dočkali. Po střele Trončinského se puk odrazil před volného Ondřeje Jurčíka, který zasunul kotouč za Čiliaka.

V 50. minutě bylo v sektoru brněnských fandů znovu veselo. Do samostatného brejku se vydal Martin Dočekal a střelou mezi betony pokořil Petráska. V závěru domácí tlačili, vyzkoušeli si hru v power-play a dvě minuty před koncem dopravil puk do klece Viktor Hübl. Kometa nakonec závěr zvládla díky velké bojovnosti a tři body veze do moravské metropole. Celkově z tripu vydolovala plný počet bodů.

Branky a nahrávky: 39. Kašpar (Jurčík), 47. Jurčík (Trončinský), 58. V. Hübl (J. Mikúš, Trončinský) – 14. P. Holík, 40. Zaťovič (Barinka, Mallet), 42. Vondráček (Dočekal, L. Čermák), 50. Dočekal. Rozhodčí: Lacina, Jeřábek - Lhotský, Špringl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3021. Střely na branku: 24:25.Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4. Hráči zápasu: Ondřej Jurčík - Marek Čiliak.